יומני ניר חפץ: הדליפה מהבריכה, פרשת החשמלאי והצמחייה בגינה

מקורבם של הזוג נתניהו, שהפך בהמשך לעד מדינה, תיעד בזמן אמת את התנהלות רה"מ ורעייתו שאליה היה עד. וגם: המכתב שפוצץ את העסקה בין שרה נתניהו למדינה • חלק ב'

היומנים שניהל ניר חפץ, עד המדינה בפרשות נתניהו, מספקים מידע שתועד בזמן אמת וחושף כיצד אנשים שבאו לשרת את המדינה מצאו את עצמם, לכאורה, משרתים את גחמותיהם הפרטיות של בני הזוג נתניהו.

לפי יומני חפץ, כל נסיעה הייתה סיוט של הלשכה, בשל דרישותיה של שרה נתניהו. כך מתואר תכנון הנסיעה ללונדון באוגוסט 2009: "הוחלט בפגישה כי גיל שפר (ראש הלשכה אז) יצטרף לנסיעה, בעיקר כדי להשגיח על הגברת.... שרה התלוננה באוזני שהיא תצטרך לנסוע שם למספרות במיוחד על חשבונה כדי שלא תהיה ביקורת על כך שהיא הביאה הספר למלון".

עוד מתעד היומן את ההתנהלות סביב פרשת העסקתו של החשמלאי אבי פחימה, שהיועץ המשפטי לממשלה החליט לסגור. חפץ תיאר ביומנו את ההתרחשות בתחילת מאי 2010, כאשר נודעו לו העובדות בפרשת החשמלאי: "מדובר בחשבונות ששולמו בסך עשרת אלפים שקלים כולל מע"מ, עבור תיקוני חשמל בסופי שבוע בבית בקיסריה...שלומית (היועמ"ש) הראתה לי את הרשימה, כולל תיקון חשמל שבוצע ביום כיפור... שלומית עדכנה בכך את יהודה ויינשטיין בפגישה בארבע עיניים שהייתה להם לאחרונה והוא זה שהנחה אותה למצות את הבדיקה על ידי תחקור עזרא סיידוף.....למי שולמו עשרת אלפים השקלים?....שלומית בדקה ומצאה שמאחורי החשבונית הזאת עומד מספר טלפון של חנות טוטו בקניון באור עקיבא. נדמה לי ששמה של החנות 'חלום מתוק'".

 יומני ניר חפץ
 

יומני ניר חפץ (חדשות 13 )

 

בפועל התברר שמי שביצע את העבודות עבור הכסף הוא אבי פחימה, וסיידוף הסביר את הקומבינה: "כששלומית שאלה את סיידוף מדוע אבי פחימה מבצע את העבודות, בזמן שהיה תנאי מראש שלא הוא יתקן את החשמל בקיסריה בשבתות, עזרא ענה שהוא חשב שהתשלום צריך להיות לספק אחר, אבל הספק שמשלמים לו יכול להפעיל לביצוע בפועל כל חשמלאי, כולל אבי פחימה".

הונאה נוספת, לכאורה, שתועדה ביומן, קשורה לשיפוץ הדליפות מהבריכה בבית בקיסריה. "שלומית אומרת שבני הזוג נתניהו ביקשו לאשר להם עבודות לתיקון הדליפות, על בסיס דוח  שעליו מופיע התאריך מרץ 2009, כלומר לפני שנתניהו הושבע לראש ממשלה. כלומר, לדברי שלומית, זה ניסיון שהמדינה תשלם על דליפה שיש בבריכה עוד מהתקופה שלפני היותו של נתניהו ראש ממשלה. בנוסף לכך, סיפרה שלומית על דרישות אסטרונומיות לתשלום עבר צמחיה בגינה בקיסריה בנימוק שהגבהת החומה, מטעמי ביטחון, והעמוד, שהציב השב"כ לאבטחה, פוגעים באסתטיקה".

יומני ניר חפץ
 

יומני ניר חפץ ( חדשות 13)

 

בפרקליטות מחוז ירושלים סירבו בתוקף לסגת מאישום פלילי נגד שרה נתניהו, גם אם כל הסכום בעבור הארוחות יוחזר, כפי שהוצע על ידי עורכי דינה. באותו זמן גם הגיעו לפרקליטות יומני חפץ וההקלטות שביצע. ביוני 2018 כתבה העוזרת של מנדלבליט לעורכי דינה של נתניהו את המכתב שפוצץ את העסקה בין נתניהו למדינת ישראל: "בעקבות מידע חדש שהתקבל, בוצעו בתיק החקירה מספר פעולות חקירה משלימות ממוקדות... עמדת היועץ המשפטי לממשלה הינה כי בנסיבות העניין לאור הראיות שנאספו והאינטרס הציבורי בעמדת מרשתכם לדין, הרי שאף אם הסכום ישולם במלואו, לא יהיה בכך להצדיק הימנעות מהגשת כתב אישום". ההמשך ידוע: מדינת ישראל הגישה כתב אישום נגד גב' שרה נתניהו על קבלת דבר במרמה.

 פרשת המעונות
 

פרשת המעונות (חדשות 13 )

 

ממשפחת נתניהו נמסר בתגובה: "מה שיותר גרוע מ'פייק ניוז' בן עשר שנים, זה פייק ניוז ממוחזר בן עשר שנים. גם הערב, במקום חדשות מגישים לצופים עוד רכילות שקרית וצהובה בת כמעט עשור שלא ראויה לפרסום, גם לא בעמודים האחוריים של מדורי הרכילות, ושכל מטרתה היא להמשיך להפעיל לחץ אדיר על היועמ"ש כדי להגיש כתב אישום נגד רה"מ נתניהו בכל מחיר".