תיעוד: כך פעלו לוחמי הימ"מ במבצע לאיתור המחבל מברקן

משטרת ישראל חשפה סרטון שבו נראים לוחמי היחידה המשטרתית ללוחמה בטרור של משמר הגבול פורצים לבית שבו הסתתר אשרף נעאלווה, שנורה לאחר חילופי ירי

משטרת ישראל חשפה היום (רביעי) סרטון המתעד את לוחמי הימ"מ, שפעלו במחנה הפליטים עסכר בשכם, בבניין הקומות שבו הסתתר המחבל אשרף נעאלווה, שביצע את הפיגוע בברקן ורצח את קים יחזקאל-לבנגרונד וזיו חג'בי. הווידאו משלב קטעים שצולמו מעמדת התצפית לבניין, שממנה עקבו במערכת הביטחון אחר הפעולה, עם תיעוד ממצלמה שהותקנה על קסדת אחד הלוחמים.

בתיעוד נראים לוחמי היחידה מגיעים לבניין ומבצעים סריקות עד לאיתור הבית שבו חשדו שנמצא המחבל. הם פשטו על הבית, איתרו את המחבל וניהלו מולו קרב יריות שבסיומו נהרג המחבל החמוש. הכלב "רמבו", שסייע בסריקות הכוח אחר נעאלווה, נורה מספר יריות במהלך פריצת הלוחמים. מיד לאחר הפעולה הוא פונה לטיפול רפואי וכעת נמצא בשיקום ביחידה.

 אשרף נעאלוה, המחבל שביצע את הפיגוע בברקן, והזירה שבה נהרג
 

אשרף נעאלוה, המחבל שביצע את הפיגוע בברקן, והזירה שבה נהרג (החדשות 13)

 
 
 
 

מוקדם יותר באותו הלילה איתרו לוחמי הימ"מ, בהכוונת השב"כ ובשיתוף כוחות צה"ל, את המחבל צאלח ברגותי, שביצע את פיגוע הירי בצומת עפרה, שבו נהרג תינוקם של שירה ועמיחי איש-רן. במהלך ניסיון מעצרו של ברגותי ברמאללה הוא ניסה לדרוס את הלוחמים שהשיבו בירי ממנו נפצע קשה ולאחר מכן נקבע מותו.

 זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל הנרצחים בפיגוע במפעל המחזור בברקן
 

זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל הנרצחים בפיגוע במפעל המחזור בברקן (באדיבות המשפחה )

 

כזכור, בחודש אוקטובר, נכנס נעאלווה למפעל "אלון" שבאזור התעשייה בברקן, וירה למוות בקים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי שהיו במקום. אישה נוספת נפצעה בינוני. מתחקיר הפיגוע כי המחבל נכנס עם רובה הקרלו בתוך תיק הגב ולא נבדק בש.ג. של אזור התעשייה ברקן. עוד עולה מהתחקיר כי המחבל ירה לעבר עובד נוסף כדור אחד במנוסה, אך היה לו מעצור ברובה הקרלו. בתגובה, ירה העובד לעבר המפגע באמצעות אקדחו, אך הוא החטיא והמחבל ברח. ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הוסיף כי אחת הנפגעות נמצאה כפותה באזיקונים.