"מרגיש שהמטוס עומד להתפוצץ": הכדורגלן הנעדר התריע על הסכנה

חברו של אמיליאנו סאלה הארגנטיני, שהקשר עם מטוסו אבד, חשף הודעה קולית שבה הביע השחקן חשש לחייו: "אם בעוד שעה וחצי אתם לא מוציאים אותי, תדעו מה קרה. איזה פחד"

חברו של שחקן הכדורגל הארגנטיני אמיליאנו סאלה, שמטוס הנוסעים הקטן שעליו היה נעלם בדרכו לווילס, העביר לרשויות הודעה קולית שהחלוץ שלח לו בעודו באוויר, ובה השמיע חשש כבש לגורלו. "אני מרגיש המטוס עומד להתפוצץ לרסיסים", אמר החלוץ לחברו. אם בעוד שעה וחצי אתם לא מוציאים אותי, תדעו מה קרה. איזה פחד".

אביו של השחקן שמע את השיחה ואישר כי מדובר בקולו של בנו. קודם לכן, סיפר סאלה בהודעה הקולית על המעבר הצפוי מקבוצת נאנט הצרפתית לקרדיף הבריטית ואמר כי היה עליו לעשות סידורים "בלתי נגמרים" לקראת השינוי.

 


 

בתוך כך, יותר מיממה לאחר שהמטוס נעלם, נראה שגם קרובי משפחתו של השחקן מאבדים תקווה כי יימצא בחיים. "איני יודע מה לחשוב, השעות נוקפות ואני מתחיל לחשוב על הגרוע מכול", אמר הורציו, אביו של סאלה, שחקנה לשעבר של נאנט, שהיה בדרכו לקבוצתו החדשה קרדיף. "הוא היה כל כך מאושר לנסוע לשם, למועדון גדול יותר".

בד בבד, מאמצי החיפוש אחר הנעדרים הופסקו וצפויים להתחדש בשעות הקרובות. זאת, לאחר שמספר חפצים אישיים נמצאו בים באזור שבו נעלם המטוס. נכון לעכשיו, לא ידוע אם הם שייכים למי מהנעדרים. "סיכויי ההישרדות בשלב זה, שואפים לאפס", מסר אחד מאנשים המופקדים על מאמצי האיתור.

בינתיים, בצרפת כבר התחילו להתאבל על הכוכב האהוב. בנאנט הגיעו אוהדים לכיכר המלכותית שבעיר, והניחו עליה דגלים וחולצות של השחקן. "הוא תמיד עבד קשה והקריב למען הקבוצה", סיפר חברו מרטין מולטי. "רבים ביקשו ממנו לא לעזוב את המועדון, אך הוא חיפש אתגר גדול יותר להמשך הקריירה".

גם בארגנטינה מתקשים לעכל, ומספרים על שחקן שהיה נחשב כגיבור בפרוגרסו, העירייה שבה נולד. "אנחנו עיירה קטנה של 3,000 איש וכולם מזועזעים", אמר מולטי. גם מועדון הפריימר ליג קרדיף, שבו היה אמור סאלה להתחיל לשחק, הוציאו הודעה כי "הקבוצה כולה, וכן צוות האימון, מתפללים לשלומו".

כזכור, רק בשבוע שעבר חתם סאלה בן ה-28 על חוזה לשלוש שנים בשווי 15 מיליון לירות שטרלינג במועדון הוולשי קארדיף סיטי. ממועדון הכדורגל נמסר אתמול כי הם "חוששים לגורלו" של הכוכב החדש שהחתימו. "אנחנו מאוד מודאגים מהחדשות האחרונות על המטוס הקל שאיבד תקשורת מעל התעלה אתמול בלילה", אמר מהמט דלמן, יו"ר קארדיף סיטי. "אנחנו מחכים לאישור לפני שנוכל להגיד עוד משהו".

שעות ספורות לפני שעלה על המטוס, פרסם החלוץ בטוויטר תמונה שלו במדי נאנט ועליה כתב "בפעם האחרונה, להתראות". מנכ"ל הקבוצה, קן צ'ו, מסר כי "היינו בהלם כששמענו שהמטוס שבו שהה סאלה נעלם. אנחנו ממשיכים להתפלל לחדשות טובות".