לאחר עשור: הדיירים שמחכים לסיום השיפוץ - קיבלו בשורה מעודדת

דיירי הבניין ברחוב עין גדי 27 בי-ם החלו בשנת 2008 בתהליך תמ"א 38, אך מאז חייהם הפכו לסיוט. כעת, הם קיבלו פסק בוררות שיאפשר להם להתניעו מחדש. "אור בקצה המנהרה"

הסיפור של דיירי הבניין ברחוב עין גדי 27 בירושלים הוא הסיוט של כל אדם שמחליט לשפץ את ביתו במסגרת "תמ"א 38". הדיירים חתמו בשנת 2008 על ההסכם, בשנת 2011 החלו העבודות, אך שנה לאחר מכן העבודות פסקו ומאז הם חיים בתוך אתר בנייה.

יהודה תדמור, קשיש בן 85 המתגורר בבניין, תיאר את המצב: "יש מקומות חשוכים שאם אתה לא שם לב אליהם אתה יכול לשבור שם את הרגל שלך". תמר שלום, בעלת דירה בבניין, הוסיפה: "אנחנו חיים כמו במעברות. אין מדרגות, אין מעלית ואין מעקים – מה שהבטיחו לא התקיים בכלל".

 בניין ממתין לתמ"א
 

בניין בירושלים שממתין לתמ"א (חדשות 13)

 

עו"ד אריאל גבאי, שמייצג את בעלי הדירות בבוררות, אמר: "שני היזמים, שהם שני עורכי דין, הטילו הערות אזהרה על הפרויקט ואז הפסיקו את העבודות, מה שמנע מבחינה משפטית להעביר את הפרויקט ליזם אחר". לדבריו, "מקרה כזה יכול לחזור בהחלט, לכן צריך שתהיה רגולציה חדשה".

עכשיו התקבל סוף סוף פסק בוררות שמאפשר לדיירים להתניע את הפרויקט מחדש, אבל צריך להתחיל כמעט את הכל מההתחלה ובעלי הדירות מקווים שהעירייה תסייע לפחות לזרז את האישורים. עו"ד יניב לאור, המייצג אף הוא את הדיירים, אמר: "עכשיו יש להם אור בקצה המנהרה אבל עדיין צריך להגיש בקשה להיתר בנייה חדשה לחלוטין. יכול להיות שיצטרכו להרוס חלק ממה שבוצע או לתקן, אך אין ספק שיצטרכו להוסיף".

שושנה (סוזן) אוסדון, קשישה שגרה בדירת הקרקע, עדיין מתקשה להאמין שהיא ובעלה ייכנסו לדירה החדשה. "יכול להיות שאחרי שאלך – יעשו פה בניין יפה". לדבריה, "מי שייהנה מזה בסופו של דבר הם הבנים שלי".