גשר יהודית שיוקם בנתיבי איילון, הדמיה: חן אדריכלים

עיריית ת"א הודיעה: העבודות להקמת גשר יהודית יחלו בסופ"ש

מהעירייה נמסר כי בשל עתירתה לבג"ץ תחל הבנייה, שהוקפאה ע"י השר כץ לאור מחאה מצד פוליטיקאים וכלי תקשורת חרדים נגד עבודות בשבת. חולדאי: "שר התחבורה נאלץ לרדת מהעץ"

עיריית תל אביב הודיעה היום (שלישי) כי בעקבות עתירתה לבג"ץ, העבודות להקמת גשר יהודית יחלו במהלך סוף השבוע. פרקליטות המדינה הודיעה לבית המשפט העליון שהעבודות יימשכו בשישה סופי שבוע. לפני כחמישה חודשים הודיע שר התחבורה ישראל כץ על הקפאת הקמת הגשר בעקבות מחאה מצד פוליטיקאים וכלי תקשורת חרדים, שמחו על תכנון העבודות לימי שבת.


ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, אמר לאחר ההחלטה: "כפי שחזרתי ואמרתי - גשר יהודית קום יקום. שר התחבורה נאלץ לרדת מהעץ, לחזור בו ולהורות על המשך העבודות. חבל שפרויקט כה חשוב לציבור עוכב בגלל סיבות פוליטיות".

בעקבות ההחלטה, שוחח יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, עם שר התחבורה ישראל כץ, ואמר לו כי השבת לא ניתנה לעם ישראל כדי לחללה ולעשות בה עבודות שיפוצים. "רואים זאת בחוש שהשבת תובעת את עלבונה", אמר גפני. "התקלות המשונות שעוצרות את עבודות הרכבת ומשבשות את לוח הזמנים באופן לא טבעי הן הראייה הטובה ביותר כי לא תרוויחו כלום מהעבודות האלו בשבת. נבחן חוק שימנע את העבודות הללו בעתיד בשבתות ובמועדי ישראל".

 גשר יהודית
 

גשר יהודית ( הדמיה: חן אדריכלים)

 

כזכור, לפני כשלושה חודשים עיריית תל אביב-יפו הגישה עתירה לבג"ץ נגד שר התחבורה ישראל כץ וחברת נתיבי איילון. "זאת לאחר שעד היום, למרות פניות חוזרות ונשנות ובקשות הארכה של משרד התחבורה, לא הובהר לעירייה מדוע המשרד החליט לעצור את עבודות הקמת הגשר בשבת", נמסר מטעם העירייה.

כאמור, בחודש אוגוסט הוכרז כי העבודות יתבצעו במהלך שישה סופי שבוע, כשהראשון שבהם תוכנן ל-31 באוגוסט. בכל פעם אמור היה להיחסם החל מהשעה 18:00 בערב רק כיוון אחד של נתיבי איילון (צפון או דרום) למשך 24 שעות.

אך כאמור, שר התחבורה הודיע למחרת על הקפאת בניית הגשר. זאת לאחר מחאה מצד פוליטיקאים וכלי תקשורת חרדים נגד העבודות. מטעמו של שר התחבורה נמסר כי ההודעה לסגור חלק מנתיבי איילון במשך שישה סופי שבוע לצורך העבודות הייתה "מקוממת ומיותרת". "גם דרך הביצוע שנבחרה להקמת הגשר נראית כבעייתית ועלולה לפגוע פגיעה קשה ולא מידתית בכלל הציבור במהלך סופי השבוע", נמסר מטעם כץ.