אחות הנרצחת מאוסטרליה: "היא ניסתה להיזהר, אך זה לא הצליח לה"

רובא מסארווה סיפרה לתוכנית "הצינור" על השיחה שקיימה עם אחותה איה, שבה שמעה כי היא מותקפת. "אני מניחה שהיא הרגישה סכנה במידה ומישהו יראה אותה ויעשה לה משהו"

רצח הישראלית באוסטרליה: רובא מסארווה, אחותה של איה שנרצחה באוסטרליה, סיפרה אמש (שני) לתוכנית "הצינור" על השיחה האחרונה שקיימה עם אחותה ב"פייסטיים", שבה שמעה אותה מותקפת, ככל הנראה על ידי הרוצח.

"לא יצא לנו לדבר הרבה, היא שלחה לי הודעת טקסט מוקדם יותר ואמרה שהיא צריכה לדבר. עניתי, והיא רק הצליחה לומר לי שהיא לא ציפתה שאענה לשיחה", אמרה רובא. "ואז שמעתי אותה צורחת ומקללת מישהו. מיד אחר כך שמעתי קולות, מכות או משהו כזה, אני לא בטוחה, ואז שמעתי רעשי תנועה".

 
 
 
איה מסארווה בת ה-23 שנמצאה מתה סמוך לתחנת רכבת באוסטרליה
 

איה מסארווה בת ה-21 שנמצאה מתה סמוך לתחנת רכבת באוסטרליה (החדשות 13)

 

"התקשרתי לאחותי. שאלתי אותה אם היא יודעת איפה איה או מה קורה, היא יצרה קשר עם המשטרה המקומית", הוסיפה אחותה של איה. "הבנתי שהיא הפילה את הטלפון באיזה בור או ברחוב והיא לא יכולה הייתה להגיע אליו. אני מניחה שהיא הרגישה בסכנה, במקרה שמישהו יראה אותה ויחשוב לעשות לה משהו. היא לקחה משנה זהירות, אבל זה לא הספיק".

"אולי במקום ללמד נשים איך לדבר בטלפון או לא ללבוש בגדים מסוימים כי לבנים קשה להחזיק את עצמם, או להגיד להן לשאת גז מדמיע", אמרה רובא. "אולי צריך לחנך גברים צעירים להתנהג באופן מכובד יותר כלפי נשים, ולהבין שאין להם זכות לפגוע באישה".

 קודי הרמן, המואשם ברצח איה מסארווה
 

קודי הרמן, המואשם ברצח איה מסארווה (החדשות 13)

 

מוקדם יותר אתמול נודע לחדשות 13 כי גופתה של איה מסארווה תוטס בקרוב לישראל לאחר שהרשויות שחררו אותה לבני משפחתה שנמצאים במלבורן. הארון שבו תונח גופתה צפוי להגיע לארץ ביום רביעי.

בתוך כך, קודי הרמן, שהואשם ברצח ובאונס מסארווה, הופיע פעם נוספת בבית המשפט, הוא יישאר במעצר עד לחודש יוני. אמש, ‏נשיא המדינה ראובן ריבלין, שלח מברק תנחומים למשפחתה של מסארווה. "מרגע קבלת הבשורה על הרצח המזעזע עמדתי בקשר עם הגורמים המטפלים בנושא במשרד החוץ ואני מקווה כי בקרוב תוכלו להפרד ממנה ולהביאה למנוחות עולמים", כתב ריבלין", "מי יתן ולא תדעו עוד צער".

בסוף השבוע השתתפו מאות בני אדם בעצרת מחאה בבאקה אל-גרבייה לזכר מסארווה. אחותה, נור, אמרה לכלי התקשורת שהגיעו למקום כי משפחתה זועמת על הדרך שבה הסתיימו חייה של איה. "נולדנו לחיות, לא למות ככה. הרוצח צריך להיענש. לא נשתוק, אנחנו כועסים ונראה זאת. זה לא מקובל", אמרה נור. לדבריה, בתחילה חשבה שאיה נחטפה אולם בהמשך התברר גורלה הטרגי. "אני לא מאמינה שאיבדנו אותה ככה. התכוונתי לבקר אותה בשבוע הבא וכעת היא תבוא לבקר אותנו, אבל רק גופתה. אין לי מילים. אני בהלם. היא לא עשתה כלום. היא רק הלכה הביתה", סיכמה בעצב.

מועדאד ביאדסה, פעיל חברתי שהשתתף בעצרת, אמר אז לחדשות 13: "ראש ממשלת אוסטרליה כבר ישב עם אביה של איה, ראש הממשלה בנימין נתניהו עוד לא מצא את הזמן לשבת ולדבר עם משפחתה, או לעשות מהלכים כדי להביא את גופתה בהקדם האפשרי".

מוקדם יותר באותו היום, הואשם קודי הרמן בן ה-20, בבית משפט באוסטרליה ברצח ובאונס מסארווה. כמו שהתרחש הבוקר, הרמן שמר על שתיקה. השופט פנה אליו ואמר: "החשד הוא שרצחת ואנסת את איה מסארווה". כשנשאל אם הוא יודע במה הוא מואשם, ענה הרמן: "כן".