המכוניות התנגשו זו בזו בעוצמה – אף אחד מסביב לא עצר • תיעוד

תאונה קשה שהתרחשה הבוקר בצומת גבעתי לא עוררה את תשומת לבם של עוברי האורח, שהיו עדים להתרחשות - ולמרות זאת המשיכו בנסיעתם, מבלי לעצור ולהגיש עזרה לנפגעים

הישראלי האדיש: היום (שני) בשעות הבוקר המוקדמות, שתי מכוניות התנגשו זו בזו בעוצמה רבה בצומת גבעתי שבכביש 35 – אבל זה לא הרשים את הרכבים שחלפו על פני המקום, היו עדים לתאונה הקשה - ואף לא אחד מהם טרח לעצור ולהגיש עזרה לנוסעים שנפגעו.

בתיעוד התאונה ניתן לראות את ההתנגשות בין הרכבים, שקרתה כתוצאה ממעבר באור אדום. לאחר ההתנגשות, הרכב הועף לפינה השמאלית ופגע במכונית נוספת שהמתינה לרמזור. לאחר מכן, ניתן לראות את המכוניות ממשיכות לחלוף על פני מקום הפגיעה, מבלי לעצור, מלבד מספר אנשים ספורים שיצאו ממכוניותיהם.

זירת התאונה בצומת גבעתי
 

זירת התאונה בצומת גבעתי (חדשות 13 )

 

"מעבר לעובדה המזעזעת שעשרות האנשים שחלפו במקום התעלמו מבלי להושיט עזרה לפצועים, חשוב להבין כי כתוצאה מתאונות דרכים נגרם נזק לתשתית המסכנת את הנהגים והיושבים ברכב", אמר המהנדס דודי ימין, סגן מנהלת אגף פרויקטים בחטיבת ההנדסה של נתיבי ישראל. "לרוב בתאונה שכזאת נשפכת מהמכוניות הפגועות כמות גדולה של שמן, שכתוצאה מכך עשויות להיגרם 'תאונות-משנה'. תאונה זו היא דוגמה חיה כיצד שניות של היסח דעת גורמות לנזק בלתי הפיך, לעיתים דחופות לצערנו אף לגזל מיותר של חיי אדם".

נראה כי זהו לא המקרה הראשון שבו עוברי אורח נותרים אדישים למראה תאונות המתרחשות סביבם. לפני כשנה התרחשה באותו הצומת תאונה דומה, וגם אז - הרכבים מסביב לא טרחו להתעכב, והמשיכו בדרכם. ב-2007 קרתה תאונה חמורה באזור, שבה רוכב קטנוע שניסה להשתחל בין המכוניות נפגע ושכב מוטל על הכביש במשך דקות ארוכות, מבלי שיגישו לו עזרה. לפני כמה חודשים התרחשה תאונה בצומת סביון, שבה נפגע רוכב דו גלגלי, וגם שם – למעט הולך רגל שעצר והביט, המכוניות חלפו בזו אחר זו, ולא הושיטו עזרה.