אזיקים (אילוסטרציה), רויטרס

אישום: תושב טבריה הטריד עשרות נערות וצעירות באמצעות הטלפון

לפי כתב האישום, הצעיר נהג להטריד את קורבנותיו עשרות ומאות פעמים ביום, תוך הצפנת מספר הנייד שלו. במקרים בהם חסמו הנפגעות את מספרו, היה מצפינו מחדש וממשיך במעשיו

כתב אישום הוגש היום (שני) נגד צעיר תושב טבריה בגין הטרדות באמצעות טלפון נייח, מעשים מגונים והטרדות מיניות. מכתב האישום עולה כי במהלך השנה שעברה, הטריד הצעיר עשרות נערות וצעירות טלפונית, תוך שהוא יוזם שיחות בעלות תוכן מיני שבהן אמירות בוטות ופוגעניות. הנאשם נהג להתקשר לקורבנות במשך כל שעות היממה עשרות ומאות פעמים, ממספרים בדויים שאותם רכש ביישומון מיוחד.

הנפגעות, שהיו בטווח הגילים 16 עד 24, נחשפו למסכת רציפה של הטרדות, ולמרות בקשותיהן שיפסיק, המשיך הנאשם להטרידן.עוד עולה מכתב האישום, כי במקרים בהם חסמו הנפגעות את מספר הטלפון של הנאשם, זה היה "מצמיד" מספר בדוי אחר למכשירו וממשיך במעשיו.

עצור אזוק ברגליו, אילוסטרציה
 

עצור אזוק ברגליו, אילוסטרציה (דוברות המשטרה)

 

חקירתו של הצעיר החלה בחודש שעבר, כשהגיעה למשטרה תלונה של צעירה בת 20 שסיפרה על מסכת הטרדות מתמשכת שחוותה מהנאשם. לדבריה, במשך תקופה ארוכה היה הנאשם מצלצל אליה ושולח הודעות ותמונות בעלות אופי מיני למכשיר הטלפון הנייד שלה בשעות שאינן סבירות, כהגדרתה. לעיתים, היה שולח הנאשם גם הודעות בעלות אופי מיני לחשבון האינסטגרם שלה.

עם קבלת התלונה, פתחה המשטרה בחקירה שבמסגרתה נגבו עדויות והחלו בפעולות סמויות לגלות את זהות הנאשם. במהלך החקירה אותרו עוד 12 נשים שנפלו קורבן למעשיו של הנאשם. לדברי המשטרה, אותן נערות שסבלו מהטרדות, הופתעו לקבל שיחות טלפון מחוקרים, וחלקן אף חששו תחילה כי מדובר בתרמית נוספת של הנאשם.

בתום החקירה, גיבשו החוקרים תשתית ראייתית נגד הצעיר והעבירו את כל חומרי החקירה לפרקליטות מחוז צפון, שהגישה, כאמור, כתב אישום נגד הצעיר. כתב האישום מכיל למעלה מ-20 אישומים שונים של הטרדות, מעשים מגונים והטרדות מיניות.