הורים רבים, אילוסטרציה , פוטוליה

בגידות, חוקרים פרטיים ושקרים: כך הפכו פרידות בישראל למלחמה

עבור זוגות רבים הליך גירושין הוא טראומתי ומלווה במאבקים על ממון והסדרי ראייה. לעיתים, הרצון להכאיב לצד השני הוא כה עז עד שקל לשכוח שהילדים הם הנפגעים העיקריים

  • פורסם ב:
  • 20/01/2019 22:33
  • |
  • עודכן ב:
  • 21/01/2019 00:23
  • |
  • כתבים:
  • מאור צור

סכסוך הגירושין של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, העלה שוב לכותרות את סוגית הפרטיות בסכסוכי הגירושין בישראל, בהן פרידות הפכו למלחמה חסרת מעצורים שלעיתים נועדה להתנקם בבן או בבת הזוג.

האיש העשיר בעולם, ג'ף בזוס, בחר להתגרש מאשתו בצורה מכובדת, מתוך הבנה שפרידה מכוערת תעלה לו הרבה כסף. פרידה מורכבת כזו חווה אפי נוה, שהמידע המביך עליו נחשף במסגרת סכסוך הגירושין מאשתו. "כשצד אחד מרגיש מרומה, אז מבחינתו הכול מותר. הוא מוציא את כל התותחים הכבדים", אמרה עורכת דין קרוליין עידן, מומחית לדיני המשפחה. "לאחר החשיפה של הבגידה, כשמתחילים בהליך של גירושים, אז בחלק לא קטן מהמקרים זה הופך להיות גירושים מכוערים", אמר אמיר גונן, בעליו משרד החקירות "אמגון".

איימי בכור בוני, מומחית לדיני משפחה, התייחסה לגירושין שחווה נוה ואמרה: "מכשיר הסלולר של נוה היה מצוי במקור בכספת בבית אשתו בנפרד, למרות שעזב את הבית. מכשיר הטלפון, גם אם נרכש בכספים משותפים, הוא מכשיר פרטי ואסור היה לפרודתו לגעת בו, מבחינה משפטית מדובר בסוגיה לא פשוטה היות ותוכן המכשיר שנפרץ לא יוכל לשמש בהליך הגירושין, אך עצם מסירתו לכאורה לתקשורת בידיעה שיסב נזק עצום לנוה יכולה להשפיע לא מעט על דעת השופטים לגבי אשתו בנפרד". לדברי בכור בוני, "אם אכן מדובר בנקמה, מספקת ככל שתהיה, היא בלי ספק עלולה לעלות לנוה ברישיונו כעורך דין ולהשליך ישירות על סכום המזונות שאותו ישלם".
 

הורים רבים, אילוסטרציה
 

הורים רבים, אילוסטרציה (פוטוליה)

 

במקרה שהגיע לידי חדשות 13, שכרה אישה חוקר פרטי לבלוש אחר בעלה. הפנייה למשרד החקירות נעשתה לאחר שהתחביב החדש והלא אופייני של בן הזוג, להתאמן בריצה מדי בוקר, עורר את חשדה של אשתו. החוקר הפרטי גילה שהבעל לא עוסק בריצה, אלא חובר בכל בוקר אל מאהבתו - ויחד השניים רצים אל ביתה.  

במקרה הזה, כמו במקרים רבים אחרים, יצר הנקמה לא שיחק תפקיד לבדו, אליו הצטרף ממון רב שעמד על המאזניים. החקירה העלתה שהאצן החובב, בעלים של מסעדה, טען באוזני אשתו שהעסק מפסיד כסף. אך מעקב וחקירה סמויה שבוצעה חשפה כי הוא מרוויח מעל 100,000 שקלים בחודש. הדבר התגלה בשיחה שהוקלטה עם אמו של בעל המסעדה, כשהחוקר הפרטי התחזה לרוכש פוטנציאלי של העסק.

הבגידות, הסודות והשקרים מובלים לסערת רגשות ומה שפעם היה רגע של אהבה, הפך לרגע של שנאה ונקמה. במקרים כאלו, בני הזוג לשעבר שוכחים שבמסגרת הרצון להכאיב לצד השני, נפגעים בעיקר ילדיהם. "אל תיתנו לכעס ולקנאה לשלוט בכם. תזכרו שהקשר שלכם כהורים לילדים הוא קשר נצחי. ומי שרואה את טובת ילדיו לנגד עיניו צריך למחול על הקנאה ועל הכעס", אמרה עורכת הדין ענבר.