רצח תאיר ראדה: המדינה הודתה - נפלה טעות קריטית בחקירה

פרסום ראשון: במכון לרפואה משפטית ובפרקליטות מודים שטיפה מדם הנערה, שנמצאה בתא שירותים אחר שבו לא בוצע הרצח, קוטלגה בצורה שגויה ולכן מעולם לא הובאה בפני בית הדין

פרסום ראשון: במכון לרפואה משפטית ובפרקליטות מודים שנפלה טעות קריטית בחקירה וטיפה מדמה של תאיר ראדה, שנמצאה בתא שירותים אחר שבו לא בוצע הרצח, קוטלגה באופן שגוי ולכן מעולם לא הובאה בפני בית המשפט. השאלה בנוגע לאותה הראיה עלתה בתוכנית "עובדה".  

טיפת הדם התגלתה במתקן נייר טואלט בתא מספר שלוש, בעוד הרצח בוצע בתא מספר שתיים הסמוך. במשך שנים שני מתקני הנייר שמוצבים בתוך התאים הסמוכים קוטלגו ככאלו שהגיעו רק מתא מספר שתיים, ולכן לא נבדקו ולא הובאו לבית המשפט. 

כעת, הפרקליטות מודה כי מדובר בטעות ומאשרת שטיפת הדם שייכת לתאיר. "מבדיקתנו עולה כי אכן ישנה טעות במסקנה 8 בחוות הדעת שנכתבה במכון (הרפואי המשפטי), שכן תיאור מוצג 35 כאילו מדובר ב'נייר טואלט מהתא השני' הוא טעות", הודו בפרלקיטות. "המכון סבור כי דוקטור פרוינד אכן טעתה בתיאור המוצג. אנחנו מסכימים כי הסבירות למסקנה זו היא גבוהה, אם כי בחלוף 12 שנים, לא ניתן לקבוע זאת בוודאות", הוסיפו. 

עוד נכתב: "אנחנו סבורים כי האפשרות שדם המנוחה נמצא על גבי מתקן נייר הטואלט בתא 3 היא מסתברת ומתיישבת עם ניירות העבודה של המעבדות. מסקנה זו מקובלת גם על דוקטור נורית בובליל, מחליפתה של דוקטור פרוינד".

 טיפת הדם שהתגלתה בתא מספר שלוש
 

טיפת הדם שהתגלתה בתא מספר שלוש ( החדשות 13)

 

עורך דינו של רומן זדורוב, ירום הלוי, הגיב להודאת המדינה: "מדובר בראיה דרמטית. רומן לא ידע על קיומו של התא השלישי שהרוצחת, למעשה, עברה אליו. ולכן כשרמזו לו החוקרים שהוא צריך לקפוץ למעלה, הוא קפץ ישירות החוצה ולא עבר בכלל לתא השלישי". לדבריו של עורך דין הלוי: "קיום ה-DNA בתא השלישי מוכיח שא"ח דיבר אמת. א"ח, החבר לשעבר של א"ק, היא סיפרה לו שמיד בתום הרצח, כשתאיר מתה, היא עברה מהתא השני לשלישי".

בפרליקטות מסרו בתגובה לדבריו של עורך הדין כי העברת דם מזירת הרצח מחוצה לה, אינה נדירה וכן שהעובדה שדמה של תאיר נמצא גם בתא מספר שלוש, לא מעידה בוודאות שגם הרוצח נכנס לתא הזה. 

טיפת הדם שהתגלתה במתקן נייר הטואלט בתא מספר שלוש
 

טיפת הדם שהתגלתה במתקן נייר הטואלט בתא מספר שלוש (החדשות 13)

 

הראיה הנוכחית תתווסף לראיות אחרות בבקשה למשפט חוזר בהרשעתו של זדורוב, ויתכן שבכוחה להטיל ספק נוסף בהרשעתו בתיק תאיר, ששב ונפתח מחדש.