מתוך הסרטון של בני גנץ, מפלגת חוסן לישראל

קמפיין חדש לגנץ: מדגיש את עברו הצבאי - וקורא לחתירה לשלום

הרמטכ"ל לשעבר התייחס לראשונה לחזונו המדיני ואמר: "לא מוכן שיחיה כאן דור ללא תקווה". בסרטונים נוספים מתגאה יו"ר חוסן לישראל בהישגי "צוק איתן" וחיסול רמטכ"ל חמאס

בחירות 2019: מפלגת "חוסן לישראל" השיקה היום (ראשון) ארבעה סרטוני תדמית חדשים, תחת סיסמת הבחירות "ישראל לפני הכול", ובהם מוצג קו צבאי ניצי לצד חזון מדיני מתון.

בסרטון שכותרתו "אני לא מוכן שיחיה כאן דור שלום ללא תקווה" נשמע קולו של גנץ ברקע תמונותיהם של ראש הממשלה לשעבר, מנחם בגין, יחד עם נשיא מצרים לשעבר אנואר סדאת. תמונות אחרות מציגות את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לוחץ את ידו של יו"ר הרשות הפלסטינית לשעבר, יאסר עראפת.

"זו לא בושה שתהיה כמיהה לשלום, זו לא בושה שתהיה חתירה לשלום. אנחנו רוצים לשלוח את הילדים שלנו להילחם בעוד 25 שנה? לא", נשמע קולו של הרמטכ"ל לשעבר. "אבל אולי נצטרך לעשות את זה? כנראה שכן. בעוד 50 שנה? כנראה שכן. מה נגיד להם? שלא עשינו כלום? שלא ניסינו? שלא חתרנו? שלא בדקנו? אני לא מוכן שיחיה כאן דור שלם ללא תקווה שיכול להיות פה אחר", הוסיף.

 
 
 

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי 

"נתניהו עם ערפאת, מתוך הקמפיין של "חוסן לישראל
 

"נתניהו עם ערפאת, מתוך הקמפיין של "חוסן לישראל ( עמוד הפייסבוק של בני גנץ )

 

באחד הסרטונים שפורסמו מתגאה הרמטכ"ל לשעבר בחיסולו של אחמד ג'עברי, המפקד בפועל של הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם. הסרטון מציג את תיעוד החיסול כפי שנקלט במטוסי האוויר, ששיגרו לעבר רכבו של ג'עברי טיל שהוביל למותו. ברקע התיעוד נכתב: "14 בנובמבר 2012, עזה. אחמד ג'עברי, רב המרצחים של החמאס והאחראי לחטיפת גלעד שליט מרגיש בטוח. הרמטכ"ל גנץ חושבת אחרת. רק החזק מנצח".

סרטון אחר הציג תמונת רחפן של ההריסות בעזה לאחר מבצע "צוק איתן" בקיץ 2014. הסרטון נפתח בכיתוב "חמאס סופג מחכה אחר מכה". מיד לאחר מכן, מוצגים בסרטון נתונים של האבדות בצד הפלסטיני: "5,231 מטרות הושמדו. 1,634 מחבלים הרוגים, 3.5 שנים של שקט. רק החזק מנצח". סרטון נוסף שמתייחס אף הוא ל"צוק איתן" מציג הלוויה שנערכה ברצועה, כשלצידה מלווים קולות זעם פלסטינים עם קריאות התכביר – "אללה אכבר", ומספרי האבדות בצד הפלסטיני.

 

מפלגת "הימין החדש", בראשות איילת שקד ונפתלי בנט, תקפה את הקמפיין החדש של גנץ. בהודעה שהוציאו נכתב: "גנץ פצח בקמפיין שמתרברב על 'הצלחותיו' הגדולות במבצע 'צוק איתן'. מכיוון שמדובר בדיני נפשות, חובה עלינו להציג את האמת".

לדבריהם: "גנץ נרדם בעמידה ביחס למנהרות הטרור מעזה, דבר שכמעט הוביל לאסון נורא. יצאנו להשמדת המנהרות ב'צוק איתן' לא בזכות בני גנץ, אלא למרות בני גנץ. דוח ועדת החקירה של מבקר המדינה קבע שבנט דחף לפעולה ובני גנץ בלם".

עוד נכתב: "במשך 50 יום הוא היסס, פעם אחר פעם. הוא גם הסביר לחברי הקבינט שאין לחמאס כוונה להשתמש במנהרות, נזכיר: עשרות מנהרות מוכנות לפעולה מידית. על כן, כאשר בני גנץ מתיימר להביא ביטחון, חובה להציג את הדברים לאשורם". 

בשבוע שעבר חשפה "חוסן לישראל" את סיסמת הבחירות שלה: "ישראל לפני הכול". "הצטרפו אליי ונצא לדרך חדשה כי צריך אחרת - ונעשה אחרת", אמר גנץ, והוסיף מיד בהומור: "נראה לי שדיברתי יותר מדי".