אלפים צפו ביירוט מעל החרמון - אך המבלים המשיכו בשגרה • תיעוד

כ-10,000 מבקרים פקדו היום את האתר וחזו בשני טילי כיפת ברזל משוגרים לעבר מטרה מעל לראשם. עם זאת, המקום נותר פתוח והגולשים המשיכו לבלות: "אין התרגשות מיוחדת"

כ-10,000 מבקרים פקדו היום (ראשון) את אתר החרמון ונהנו ממזג אוויר אידיאלי, וגם יירוט הטיל שנורה לשטח ישראל מוקדם יותר היום לא פגע בשגרת היום של הגולשים, והאתר נשאר פתוח - על פי הנחיית צה"ל וגורמי הביטחון.


"הגולשים והמבקרים ממשיכים להנות מהשלג היפה", מסר מנכ"ל אתר החרמון, אלון פרידמן. "מוקדם יותר אמנם נשמע יירוט של כיפת ברזל מעל רכס החרמון, אך זה לא הפריע לנו להמשיך ולהנות מהשלג וממזג האוויר המקסים. אנחנו פועלים לפי ההנחיות של צה"ל וכוחות הביטחון, והאתר ממשיך לפעול כשגרה".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"הגענו בשבע וחצי בבוקר ואחרי כמה שעות למעלה החלטנו לרדת", סיפר יועץ התקשורת נתנאל אריאל, שביקר היום באתר החרמון. "פתאום בהתחלת הירידה ברכבל, כשאנחנו עוד במרומי ההר, שאלתי את אבא שלי שישב לידי ברכבל אם הוא יודע מה זה למטה ופתאום ראינו את שני הטילים יוצאים ועפים". לדבריו, "היירוט היה ממש מעל אתר החרמון, ויכול להיות שהסורים באמת כיוונו לפה. בחרמון בינתיים ממשיכים כרגיל. אין התרגשות מיוחדת וכולם ממשיכים לבלות".

מוקדם יותר היום, כאמור, מערכת כיפת ברזל יירטה בשמי סוריה שיגור, ככל הנראה של רקטה, שנורה מסוריה לעבר צפון רמת הגולן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. באתר החרמון, שבו כאמור מבקרים היום אלפי ישראלים, השגרה נמשכת כרגיל - בהתאם להנחיות צה"ל. בתוך כך, אזרחים ישראלים דיווחו כי ראו שובל עשן בשמי החרמון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם הרמטכ"ל אביב כוכבי על המתיחות בצפון. גורם בכיר אמר כי נתניהו עודכן במהלך פגישותיו בצ'אד לגבי המתרחש ואף אישר יציאה למספר פעולות צבאיות. נתניהו צפוי להמריא תוך זמן קצר בחזרה לארץ.