ח"כ נורית קורן, חדשות 13

ח"כ קורן: "האשמות השופט בדימוס כלפיי – פייק ניוז וגזענות"

חברת הליכוד הגיבה להאשמות שהעלה שלי טימן ב-"המטה המרכזי", שטען כי אישרה מינוי שופט בתמורה לתרומת 3 מיליון שקלים: "חרף התנצלותו המאולצת – בכוונתי לנקוט בהליכים"

חברת הכנסת (הליכוד) נורית קורן הגיבה אמש (שבת) לדבריו של השופט בדימוס שלי טימן בפאנל ב-"המטה המרכזי", בו טען כי אישרה את מינוי השופט יוסף אלרון בתמורה להעברת תקציב של שלושה מיליון שקלים למורשת יהודי תימן.

"ההאשמות הגזעניות והפייק ניוז שבחר השופט בדימוס, שלי טימן, לייצר כנגדי הערב בתוכנית של איילה חסון, ממחישים יותר מכל את התחלואות בהן נאבקתי בוועדה לבחירת שופטים", אמרה. "החל מהגילדה המשפטית שפעלה בשיטת החבר מביא חבר כמועדון סגור, המשך בגזענות ושאלות על מוצא המועמדים לרבות, ביטויים נגד שופט מזרחי 'שלא קורץ מהחומר הנכון' וכלה בפתיחת שערי מערכת המשפט עבור מועמדים ראויים ומקצועיים מכלל התרבויות והמגזרים בחברה הישראלית". קורן הוסיפה כי אין בכוונתה לעבור לסדר היום על דבריו, והוסיפה: "חרף התנצלותו המאולצת והמבישה, בכוונתי לנקוט בהליכים משפטיים כנגדו".

אמש השתתפו ח"כ נורית קורן, השופט בדימוס שלי טימן ומשתתפים נוספים בפאנל בנושא פרשת אפי נוה בתוכנית "המטה המרכזי". במהלך הפאנל, כאמור, טען טימן כי קורן אישרה מינוי שופט בתמורה להעברת תקציב של שלושה מיליון שקלים למורשת יהודי תימן, מצד שר האוצר משה כחלון. "לא רק נוה עשה עסקאות", אמר. "גם נורית קורן". קורן הכחישה את האשמותיו, ואף טענה כי אינה יודעת במה מדובר, ואמרה: "אני פעלתי במקצועיות ובשקיפות, הביטויים הגזעניים שהופנו כלפי אלרון הם שגרמו לי לתמוך בו".

 
 
 
 אפי נוה בבית המשפט
 

אפי נוה בבית המשפט (חדשות 13)

 

ההתפתחויות האחרונות בפרשת אפי נוה

גורם משפטי בכיר אמר אמש לחדשות 13 כי יהיה קשה מאוד להגיש כתב אישום נגד ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, בגין שוחד מיני. על מנת לבסס תיק שכזה, יש צורך שאחד הצדדים יודה שהיה קיום יחסי מין תמורת קידום כלשהו. עוד אמר הגורם כי החקירה תתמקד גם בעבירות כלכליות שאולי התבצעו. כמו כן, התיק נגד עורכת הדין, שעל פי החשד קיימה יחסי מין עם נוה, במסגרת הניסיון לקדם את בעלה השופט, צפוי להיסגר.

בד בבד, שרת המשפטים איילת שקד, כתבה בעמוד הפייסבוק שלה כי "הניסיון המטורלל לקשור אותי לפרשה" לא "ירפה את ידה". "לפני הכל, אני מבקשת לומר משהו לכל הישראלים הרבים, ששולחים לי דברי תמיכה בימים האחרונים: תודה. התמיכה שלכם מרגשת אותי. שמתי לב שחלקכם מביעים חשש, שמא המתקפה המגוחכת והניסיון המטורלל לקשור אותי לפרשה, ירפו את ידי. חלקכם שואלים, מה יהא כעת על המהפכה שהתחלנו לעשות במערכת המשפט. תנוח דעתכם חברים. המהפכה תימשך. בכל הכוח. אתם מכירים אותי לא מהיום: אני לא מאלה שנשברים. המדינה הזו חשובה לי מדי, מכדי שאתן לכמה השמצות משמאל להפסיק לפעול למענה. לא אכחיש: בימים האחרונים אני אכן חווה גל אדיר של ניסיונות משמאל להטיל בי רפש ושקרים. הניסיונות האלה לא יצלחו. הם רק מחזקים בי את הבנת החשיבות של צעדיי", כתבה.

בתוך כך, חברת הכנסת נורית קורן, שמשמשת כחברת הוועדה לבחירת שופטים התייחסה בתוכנית "המטה המרכזי" לפרשה ולחשדות השונים שעלו במסגרתה: "אם יש מישהו שעשה שימוש פסול בכוח שלו, והביא שיקולים זרים שהניעו אותו לבחור – הוא צריך לתת את הדין על כך. עם זאת, צריך לזכור שהכול לכאורה". לגבי החשדות נגד נוה כי פעל למינויה של שופטת תוך שהוא מנהל עמה קשר אינטימי, טענה קורן כי "הצבענו עבורה, היא מונתה לשופטת, אך ההליך היה נקי. באותה תקופה אפי לא היה חבר בוועדה".