גורם משפטי: יהיה קשה מאוד להגיש אישום נגד נוה בגין שוחד מיני

החקירה תתמקד גם בעבירות כלכליות שאולי התבצעו. כמו כן, התיק נגד עורכת הדין, שעל פי החשד קיימה יחסי מין עם נוה, במסגרת הניסיון לקדם את בעלה השופט, צפוי להיסגר

פרשת אפי נוה: גורם משפטי בכיר אמר אמש (שבת) לחדשות 13 כי היה קשה מאוד להגיש כתב אישום נגד ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, בגין שוחד מיני. על מנת לבסס תיק שכזה, יש צורך שאחד הצדדים יודה שהיה קיום יחסי מין תמורת קידום כלשהו. עוד אמר הגורם כי החקירה תתמקד גם בעבירות כלכליות שאולי התבצעו. כמו כן, התיק נגד עורכת הדין, שעל פי החשד קיימה יחסי מין עם נוה, במסגרת הניסיון לקדם את בעלה השופט, צפוי להיסגר.

בד בבד, שרת המשפטים איילת שקד, כתבה בעמוד הפייסבוק שלה כי "הניסיון המטורלל לקשור אותי לפרשה" לא "ירפה את ידה". "לפני הכל, אני מבקשת לומר משהו לכל הישראלים הרבים, ששולחים לי דברי תמיכה בימים האחרונים: תודה. התמיכה שלכם מרגשת אותי. שמתי לב שחלקכם מביעים חשש, שמא המתקפה המגוחכת והניסיון המטורלל לקשור אותי לפרשה, ירפו את ידי. חלקכם שואלים, מה יהא כעת על המהפכה שהתחלנו לעשות במערכת המשפט. תנוח דעתכם חברים. המהפכה תימשך. בכל הכוח. אתם מכירים אותי לא מהיום: אני לא מאלה שנשברים. המדינה הזו חשובה לי מדי, מכדי שאתן לכמה השמצות משמאל להפסיק לפעול למענה. לא אכחיש: בימים האחרונים אני אכן חווה גל אדיר של ניסיונות משמאל להטיל בי רפש ושקרים. הניסיונות האלה לא יצלחו. הם רק מחזקים בי את הבנת החשיבות של צעדיי", כתבה.

בתוך כך, חברת הכנסת נורית קורן, שמשמשת כחברת הוועדה לבחירת שופטים התייחסה בתוכנית "המטה המרכזי" לפרשה ולחשדות השונים שעלו במסגרתה: "אם יש מישהו שעשה שימוש פסול בכוח שלו, והביא שיקולים זרים שהניעו אותו לבחור – הוא צריך לתת את הדין על כך. עם זאת, צריך לזכור שהכול לכאורה". לגבי החשדות נגד נוה כי פעל למינויה של שופטת תוך שהוא מנהל עמה קשר אינטימי, טענה קורן כי "הצבענו עבורה, היא מונתה לשופטת, אך ההליך היה נקי. באותה תקופה אפי לא היה חבר בוועדה". 

קורן התייחסה להליך בוועדה לבחירת שופטים והדגישה כי "יש תהליך מיון מאוד ארוך, כולל ראיונות, ועדת משנה, קורס, המלצות בתיק. אנשים לא מגיעים ישר לבחירה. יש עוד תשעה אנשים בוועדה עם שיקול דעת".

 יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה
 

יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה ( חדשות עשר)

 

יחימוביץ': נוה משקר - היו לו מראש את התשובות לבחינת הלשכה
 

יו״ר האופוזיציה, ח״כ שלי יחימוביץ (העבודה) אמרה אתמול (שבת) שהטענה של אפי נוה לפיה הוא לא יכול היה לדעת מראש את התשובות לבחינות לשכת עורכי הדין הן "שקר במצח נחושה". זאת בעקבות תגובתו לתחקיר חדשות 13 בו נחשפו מסרונים בין הסטודנטית למקורבה המעלים שקיימה לכאורה יחסי מין עם נוה כדי שיסייע לה בבחינה. לפי המקורב, נוה מסר לה מראש את נושא שאלת הכתיבה.

"התשובות היו בידיו, ולכן יש להעמיק את החקירה בחשד שסחר בתוצאות כדי לנצל מינית מתמחות שעמדו בפני בחינה, ובכך השחית כליל גם את מערך הבחינות", אמרה. 

בקטע מדיון בוועדה לביקורת המדינה שכינסה יחימוביץ לפני כחודשיים, בנושא בחינות הלשכה, בתשובה לשאלותיה מדוע עוכב פרסום התשובות לבחינה, השיב יו״ר הוועדה הבוחנת, השופט המחוזי שאול שוחט: "התשובות הנכונות מועברות ללשכת עורכי הדין מראש כבר יחד עם הבחינה עצמה".

 יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', ושופט המחוזי שאול שוחט
 

יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', ושופט המחוזי שאול שוחט (החדשות 13 )

 

המועמדת לשיפוט לנוה: "אתה בא איתי לאירופה?"

ביום שישי פורסמה בחדשות 13 התכתבות בין ראש לשכת עורכי הדין לשעבר ושופטת השלום, שנחקרה בחשד שנוה פעל למינויה תוך שהוא מנהל עימה קשר אינטימי, שנחשפה בחדשות 13, מגלה כמה השניים היו קרובים.

בהתכתבות פונה מי שאז הייתה מועמדת לכס השיפוט בשאלה: "אתה בא איתי לאירופה?" ונוה משיב "הלוואי ויכולתי". בהמשך, המועמדת לשיפוט כותבת: "בוא ניפגש לשתות משהו...", ונוה משיב: "כן, כבודה". תשובה זו, יש לציין, נכתבה בטרם מונתה לשופטת. בתגובה, המועמדת לשיפוט דאז כותבת: "אני בלחץ. יש עוד מעט ראיונות", בהתייחסה לראיונות לקבלה לתפקיד ואילו ראש לשכת עורכי הדין לשעבר משיב: "יש עוד זמן". 

 אפי נוה והשופטת החשודה
 

אפי נוה והשופטת החשודה (חדשות 13 )

 

נוסף לכך, לחדשות 13 נודע כי במסגרת ההאזנות לנוה, במשטרה ביצעו בין היתר האזנות לשיחות בין נוה לבין השופטת. יש לציין כי בזמן ביצוען של האזנות עמד בתוקף צו איסור פרסום מלא על הפרשה, והצדדים, או לפחות חלקם, על פי ההערכה, היו מודעים לחקירה. השוטרים בודקים האם נוה שיבש באמצעות שיחות טלפון אלה, ואחרות, את החקירה.

בד בבד, גורם משפטי אמר לחדשות 13 כי השופטת ועורכת הדין שמעורבות בפרשה ושנחקרו היום באזהרה בלהב 433 "לא מצליחות לספק גרסה המניחה את הדעת". השופטת, כך לפי הגורם, סתרה את עצמה בחקירה. התיק נגד השופטת, כך משוכנעים במשטרה, חזק.

בתוך כך, לחדשות 13 נודע כי במהלך חקירתו, התייחס נוה לחשד לפיו קיים יחסי מין עם עורכת דין נוספת, בתמורה לניסיון לקדם את בעלה השופט לבית המשפט המחוזי. ניסיון שלא צלח בסופו של דבר. "לפני כמה חודשים נפגשתי עם השופט יחד עם חברת הוועדה הנוספת מטעם לשכת עורכי הדין. אמרתי לשופט שלא נוכל לקדם את מועמדותו בוועדה, ושיש לנו מועמדים אחרים", אמר נוה. במקביל, ראש לשכת עורכי הדין לשעבר עומת בחקירתו עם מסרונים, אולם סרב להגיב לתוכנם בטענה שהושגו בעבירה.

כמו כן, לידי חדשות 13 הגיעה התכתבות לכאורה בין נוה והמתמחה, שעל פי החשד נזקקה לסיוע של ראש לשכת עורכי הדין לשעבר. במהלך ההתכתבות, מבקש מנוה מהמתמחה להשתמש באפליקציית טלגרם במהלך ההתכתבויות ביניהם.