הטירוף סביב "הכלה מאיסטנבול": "הלוואי שבזכותה יהיה שלום"

הטלנובלה הטורקית משגעת את המעריצים והמעריצות שלה בישראל. מאות אלפי ישראלים רשומים בקהילות הפייסבוק שלה, ושירי הנושא מנוגנים באירועים

הטלנובלה הטורקית "הכלה מאיסטנבול" משגעת את המעריצים והמעריצות שלה בישראל. הסדרה אמנם סחפה עשרות מיליוני צופות וצופים בארבעים מדינות באירופה, אסיה ודרום אמריקה, אך בשום מקום אחר ההיסטריה לא מתקרבת למה שקורה כאן בישראל: מאות אלפי אנשים רשומים בקהילות הפייסבוק של הסדרה, שירי הנושא מנוגנים בחתונות ובבר-מצוות, ותמונות הגיבורים מככבים על כוסות וחולצות.

העלילה של "הכלה מאיסטנבול" עוסקת באהבה אסורה בין בת למשפחה מהמעמד הנמוך בשם "סוראייה", שמגיעה לעיר הגדולה עם חלום לשיר, לבין איש יפה תואר ובן לאחת המשפחות המיוחסות באיסטנבול, בשם "פארוק". נטלי סופר, עובדת ברשות העתיקות ומכורה לסדרה, ניסתה להסביר את סוד ההצלחה שלה: "המבט הזה שלהם, הם מדברים רק בעיניים – לא צריך אפילו במילים", סיפרה והוסיפה: "זה נוגע בי ואני פשוט מצטמררת". בעלה של נטלי, גידי, ניסה להסביר גם הוא את הטירוף סביב הסדרה בקרב המעריצות הישראליות: "כל מה שבנות ישראל רצו, שמו בגבר אחד: רומנטי, מפרגן, אוהב, נראה טוב ומקשיב לאישה", הסביר. "בהתחלה החברים בעבודה צחקו עליי, אבל היום מי שיכול ויש לו זמן – צופה גם הוא".

 

 הכלה מאיסטנבול
 

נטלי וגידי סופר (חדשות 13)

 


כמו כן, אי אפשר שלא לתהות כיצד אחת המדינות הכי מוקצות כאן בשנים האחרונות, הפכה ליעד הטלוויזיוני הכי נחשק במאות אלפי בתים בישראל. "זה לא בעיה בינינו לבינם, אלא יותר בין המנהיגים שלמעלה", הסבירה שרון כהן-זבידה, מורה לערבית. "אולי זה מה שיבוא ובעצם יאחד את כולנו יחד. הלוואי שבזכות זה יהיה בינינו שלום, אמן".