יחימוביץ': נוה משקר - היו לו מראש את התשובות לבחינת הלשכה

לאחר אמירת יו"ר לשכת עוה"ד לשעבר כי הטענה להעברת התשובות לסטודנטית בתמורה ליחסי מין "הזויה", יחימוביץ' פרסמה סרטון בו יו"ר הוועדה הבוחנת סותר לכאורה את דבריו

יו״ר האופוזיציה, ח״כ שלי יחימוביץ (העבודה) אמרה היום (שבת) שהטענה של אפי נוה לפיה הוא לא יכול היה לדעת מראש את התשובות לבחינות לשכת עורכי הדין הן "שקר במצח נחושה". זאת בעקבות תחקיר חדשות 13 בו נחשפו מסרונים בין הסטודנטית למקורבה המעלים שקיימה לכאורה יחסי מין עם נוה כדי שיסייע לה בבחינה. לפי המקורב, נוה מסר לה מראש את נושא שאלת הכתיבה.

"התשובות היו בידיו, ולכן יש להעמיק את החקירה בחשד שסחר בתוצאות כדי לנצל מינית מתמחות שעמדו בפני בחינה, ובכך השחית כליל גם את מערך הבחינות", אמרה. 

 יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', ושופט המחוזי שאול שוחט
 

יו"ר האופוזיציה, שלי יחימוביץ', ושופט המחוזי שאול שוחט (החדשות 13 )

 
 
 
 

בקטע מדיון בוועדה לביקורת המדינה שכינסה יחימוביץ לפני כחודשיים, בנושא בחינות הלשכה, בתשובה לשאלותיה מדוע עוכב פרסום התשובות לבחינה, השיב יו״ר הוועדה הבוחנת, השופט המחוזי שאול שוחט: "התשובות הנכונות מועברות ללשכת עורכי הדין מראש כבר יחד עם הבחינה עצמה".

ח"כ שרן השכל (הליכוד) התייחסה בשבת תרבות ביגור לפרשת אפי נוה: "מדובר בפרשה חמורה מאוד. ההשתלחות של השמאל בימים האחרונים, שמנצלים פרשיה חמורה לצרכי קמפיין פוליטי, מכוערת. כמו שלא מאשימים את מפלגות השמאל בכל פעם שאבו מאזן מגבה ומלבה טרור, רק כי הן רואות בו שותף, כך לא צריך להאשים את שקד על שותפות שלה עם אדם שסרח".

אתמול פורסמה בחדשות 13 התכתבות בין ראש לשכת עורכי הדין לשעבר ושופטת השלום, שנחקרה בחשד שנוה פעל למינויה תוך שהוא מנהל עימה קשר אינטימי, שנחשפה בחדשות 13, מגלה כמה השניים היו קרובים.

בהתכתבות פונה מי שאז הייתה מועמדת לכס השיפוט בשאלה: "אתה בא איתי לאירופה?" ונוה משיב "הלוואי ויכולתי". בהמשך, המועמדת לשיפוט כותבת: "בוא ניפגש לשתות משהו...", ונוה משיב: "כן, כבודה". תשובה זו, יש לציין, נכתבה בטרם מונתה לשופטת. בתגובה, המועמדת לשיפוט דאז כותבת: "אני בלחץ. יש עוד מעט ראיונות", בהתייחסה לראיונות לקבלה לתפקיד ואילו ראש לשכת עורכי הדין לשעבר משיב: "יש עוד זמן". 

 התכתבות בין נוה לשופטת לפני שמונתה לתפקידה

התכתבות בין נוה לשופטת לפני שמונתה לתפקידה (חדשות 13 )

 

נוסף לכך, לחדשות 13 נודע כי במסגרת ההאזנות לנוה, במשטרה ביצעו בין היתר האזנות לשיחות בין נוה לבין השופטת. יש לציין כי בזמן ביצוען של האזנות עמד בתוקף צו איסור פרסום מלא על הפרשה, והצדדים, או לפחות חלקם, על פי ההערכה, היו מודעים לחקירה. השוטרים בודקים האם נוה שיבש באמצעות שיחות טלפון אלה, ואחרות, את החקירה.

בד בבד, גורם משפטי אמר לחדשות 13 כי השופטת ועורכת הדין שמעורבות בפרשה ושנחקרו היום באזהרה בלהב 433 "לא מצליחות לספק גרסה המניחה את הדעת". השופטת, כך לפי הגורם, סתרה את עצמה בחקירה. התיק נגד השופטת, כך משוכנעים במשטרה, חזק.

בתוך כך, לחדשות 13 נודע כי במהלך חקירתו, התייחס נוה לחשד לפיו קיים יחסי מין עם עורכת דין נוספת, בתמורה לניסיון לקדם את בעלה השופט לבית המשפט המחוזי. ניסיון שלא צלח בסופו של דבר. "לפני כמה חודשים נפגשתי עם השופט יחד עם חברת הוועדה הנוספת מטעם לשכת עורכי הדין. אמרתי לשופט שלא נוכל לקדם את מועמדותו בוועדה, ושיש לנו מועמדים אחרים", אמר נוה. במקביל, ראש לשכת עורכי הדין לשעבר עומת בחקירתו עם מסרונים, אולם סרב להגיב לתוכנם בטענה שהושגו בעבירה.

כמו כן, לידי חדשות 13 הגיעה התכתבות לכאורה בין נוה והמתמחה, שעל פי החשד נזקקה לסיוע של ראש לשכת עורכי הדין לשעבר. במהלך ההתכתבות, מבקש מנוה מהמתמחה להשתמש באפליקציית טלגרם במהלך ההתכתבויות ביניהם.

 אפי נוה בבית המשפט
 

אפי נוה בבית המשפט (החדשות 13)

 

המתמחה העידה: היו לי יחסים עם נוה אולם הוא לא ניסה לעזור לי
 

לאחר הפרסום שלשום במהדורה המרכזית בחדשות 13 על חשד שעו"ד אפי נוה קיים יחסים אינטימיים עם מתמחה במשפטים, והעביר לה, לכאורה, חלק מבחינת הלשכה – נחקרה המתמחה במשטרה והעבירה לחוקרים את מכשיר הטלפון שלה. המתמחה אישרה שהיו לה יחסים עם נוה אולם טענה שלא ניסה לעזור לה ושבחורה שהסתכסכה איתה מנסה להתנקם בה.

כאמור, לאחר דיון בבית המשפט עם פרקליטה, עורך הדין שרון נהרי, הוחלט שחוקרת תוכל לבדוק את תוכן הנייד שלה ותיצור שתי תיקיות: אחת עם פרטים שרלוונטיים מבחינתה לחקירה ותיקיה שנייה שמכילה עניינים אישיים כמו תמונות הקשורים לנוה. עוד הוסכם כי שופט יעבור על החומרים ויוודא שרק מה שרלוונטי לחקירה ייבדק.

תחקיר חדשות 13: אפי נוה, המתמחה, המסרונים ובחינות הלשכה
 

כאמור, ביום חמישי נחשפו התכתבויות שהגיעו בשבועות האחרונים לחדשות 13, שבהן עולים פרטים על יחסי מין שקיים לכאורה נוה עם המתמחה, על בקשתה ממנו להעביר לידיה חלקים מהבחינה, ועל כך שלכאורה העביר נוה נושא שאלה מן הבחינה למתמחה. על פי מקורב למתמחה, שהתראיין לכתבה, הצעירה לא עברה בסופו של דבר את הבחינה, למרות שקיבלה את נושא השאלה מראש. נוה הכחיש בתוקף שהעביר למתמחה שאלות מתוך הבחינה, או סייע לה בדרך כלשהי. עם זאת, המקורב למתמחה, עבר לבקשת חדשות 13 בדיקת מכונת אמת וגרסתו נמצאה אמינה.

פרקליטיו של עורך הדין אפי נוה מסרו בתגובה: "מדובר בבדיות, שנועדו לרמוס את עו"ד נוה ולהביא להפסקת כהונתו כיושב ראש לשכת עורכי הדין. הטענה כאילו נוה העביר למתמחה את הנושא שבו עסקה שאלת הניסוח בבחינה – הזויה. לשכת עורכי הדין אינה אמונה על חיבור הבחינה ואינה לוקחת חלק בעריכתה. כמו כן לשכת עורכי הדין אינה הגורם הבוחן את הבקשות לקבלת תוספת זמן או הקלות שונות שמבקש מתמחה. כל הבקשות האמורות לתוספת זמן או הקלות שונות מועברות לבדיקה על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה, שהינו גורם ציבורי ומקצועי שהוקם על ידי האוניברסיטאות בישראל. מדובר בטענה כוזבת".