התובע המיוחד רוברט מולר, רויטרס

מולר: "הדיווח לפיו טראמפ הורה לפרקליטו לשקר - לא מדויק"

התובע המיוחד בחקירת המעורבות הרוסית הכחיש את הידיעה ב"באזפיד", לפיה נשיא ארה"ב הדיח את מייקל כהן לא לומר אמת בקונגרס. מ"באזפיד" נמסר: "אנו עומדים מאחורי הדיווח"

התובע המיוחד בחקירת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות ארה"ב, רוברט מולר, התבטא הלילה (שבת) באופן חריג ואמר כי הדיווח לפי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הורה לעורך דינו, מייקל כהן, לשקר בקונגרס - אינו מדויק.

אתר "באזפיד" דיווח אתמול כי טראמפ הורה לכהן לשקר בעדותו לקונגרס, במהלך החקירה בנוגע לבניית מגדל טראמפ במוסקבה. לאחר מכן הכחיש זאת הבית הלבן, וטראמפ עצמו צייץ בטוויטר: "זכרו ש'באזפיד היה זה ששחרר תצהיר מופרך, שמומן על ידי הילארי קלינטון והדמוקרטים, שעליו נשנענת כל חקירת המעורבות הרוסית. יום עצוד מאוד לעיתונות, אך יום גדול עבור המדינה". לאחר מכן צייץ: "פייק ניוז הוא באמת אויב העם".

בתגובה להכחשתו של מולר, מ"באזפיד" נמסר: "אנו עומדים מאחורי הדיווח והמקורות שהעבירו את המידע, ומבקשים מהתובע המיוחד להבהיר מה הוא מכחיש".

כאמור, "באזפיד" דיווח כי משרדו של החוקר המיוחד רוברט מולר גילה שטראמפ הורה לכהן לשקר בעדותו, על ידי ביצוע של ריאיונות רבים עם עובדים של ארגון טראמפ, וכן על ידי תכתובות דואר אלקטרוני, הודעות טקסט ומסמכים פנימיים של הארגון שהגיעו אל המשרד. 

אם אכן יסתבר הדיווח כנכון, הוא עלול להיות משמעותי ביותר שכן מדובר בעבירה שמהווה עילה ברורה לתהליך הדחה של הנשיא. ויליאם בר, מועמדו של טראמפ למשרת התובע כללי, אמר השבוע בשימוע בקונגרס כי אם הנשיא הדיח מישהו לעדות שקר, הרי שמדובר בשיבוש הליכי משפט. 

כזכור, בשבוע שעבר הצהיר מייקל כהן כי יתן בשביעי בפברואר עדות פומבית בפני הקונגרס בנוגע לפרשת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות ארצות הברית בשנת 2016, ואמר: "אני מצפה לספק את כל המידע האמין שברשותי, ולתת דין וחשבון על האירועים שהתרחשו".

 מייקל כהן
 

מייקל כהן ( רויטרס)

 

עוד קודם לכן, בחודש נובמבר חתם כהן על עסקת טיעון שבה הודה כי שיקר בנוגע למעורבות הרוסית בקמפיין הבחירות לנשיאות בשנת 2016, ובחודש שעבר נגזרו עליו שלוש שנות מאסר בגין עבירות על חוקי המימון של הקמפיין שביצע בעת ששילם דמי השתקה לנשים ובגין עבירות מיסים, שביצע לכאורה בשליחות הנשיא טראמפ.