תמונות לווין שמציגות תוצאות התקיפה בנמל התעופה הבינלאומי של דמשק, ImageSat International ISI, https://www.imagesatintl.com/

"רוסיה העבירה מסר לישראל - לא נקבל תקיפות נוספות באזור דמשק"

אתר "אל-קודס אל-ערבי" דיווח כי מוסקבה עדכנה את ירושלים שתשפץ את שדה התעופה של בירת סוריה, ולכן לא תוכל לקבל יותר תקיפות נגד מטרות באזור

רוסיה העבירה מסר לישראל לפיו לא תקבל יותר תקיפות נוספות באזור שדה התעופה הבינלאומי של דמשק, כך דיווח אמש (שישי) אתר "אל-קודס אל-ערבי". לפי הדיווח, מוסקבה מסרה לירושלים כי בכוונתה לשפץ את שדה התעופה הבינלאומי של דמשק ועל כן תקיפות נוספות לא יתקבלו בברכה. לטענת הרוסים, אותן מתקפות גורמות לחברות תעופה מהאזור שרוצות לחזור לפעול בסוריה לשקול מחדש את החלטתן.

ביום ראשון אישר ראש הממשלה בנימין נתניהו באופן חריג כי צה"ל ביצע את התקיפה ביום שישי שעבר. "צה"ל תקף מאות פעמים מטרות של איראן וחזבאללה. חיל האוויר הישראלי תקף מחסנים של איראן עם נשק איראני בשדה התעופה הבין-לאומי בדמשק", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

תקיפה בדמשק, ארכיון
 

תקיפה בדמשק (חדשות עשר )

 

הררי הריסות ושלושה מכתשים: תוצאות תקיפת צה"ל בסוריה 
 

חברת ISI פרסמה ביום שני דוח מודיעין המבוסס על תמונות לוויין שבהן ניתן לראות את תוצאות הפעולה של צה"ל בסוריה בליל שבת שעבר, במסגרתה תקף חיל האוויר מחסנים עם נשק איראני בשדה התעופה הבין-לאומי בדמשק. תמונות הלוויין מראות את המקום בו לפי הפרסומים, היה מחסן תחמושת איראני.

בדוח נראות תמונות המחסן לפני תקיפת צה"ל – בה הוא נראה פתוח ופעיל, ובסמוך אליו נראות משאיות. המידות של המשאיות ושל המחסן, מתאימות להערכה לפיה המחסן שימש לאחסון של טילים. כמו כן, ניתן לראות תמונה של המחסן לאחר התקיפה בתמונת ובה נראה מחסן הטילים מושמד כליל, את ההריסות ושלושת המכתשים שהותירה ההפצצה.

 תמונות לוויין שמציגות תוצאות התקיפה בנמל התעופה הבינלאומי של דמשק
 

תמונות לוויין שמציגות תוצאות התקיפה בנמל התעופה הבינלאומי של דמשק ( ImageSat International ISI, https://www.imagesatintl.com/)

 

במקביל, משרד החוץ האיראני מסר כי הטענות הישראליות בדבר ביצוע 200 הפצצות אוויריות נגד מטרות איראניות בסוריה לא נכונות והן "מנסות לכסות על תבוסות הישות הציונית באזור".

קודם לכן, דיווח העיתון הכוויתי "אל-ג'רידה" מפי מקורות במשמרות המהפכה האיראניים, כי התקיפה פגעה בבכירים בכוח "אל-קודס" האיראני, בבכירים בחזבאללה ובבכירים בצבא הסורי - שהתכנסו לדון בתוכנית רוסית-טורקית למתקפה נגד אנשי ג'בהת א־נוסרה באזור אדליב. עוד סיפרו הגורמים, כי התקיפה התבצעה רגעים לאחר סיומה של הפגישה ויציאת הגורמים שהשתתפו בה. כמו כן, צוין כי למרות זאת, שני קצינים ממשמרות המהפכה וכן בכירים בחזבאללה נפגעו באורח קשה, זאת בנוסף למספר קצינים סוריים.