ציפי לבני: "מבחינתי איילת שקד לא צריכה להיות שרת המשפטים"

יו"ר התנועה התארחה באירוע שישי תרבות בתיאטרון חולון והאשימה את שקד כי רקחה דיל פוליטי עם אפי נוה, שחשוד בקבלת שוחד מיני. "פעלה להחלשת מערכות המשפט ואכיפת החוק"

יו"ר התנועה ציפי לבני התבטאה היום (שישי) בחריפות נגד ראשי מפלגת "הימין החדש", שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד. "מבחינתי שקד לא הייתה צריכה להיות שרת המשפטים ובנט לא יכול היה להיות שר החינוך. נתניהו לא היה צריך לתת להם להחזיק בהגה המדינה", אמרה לבני באירוע שישי תרבות שהתקיים בתיאטרון חולון בהנחיית נחמה דואק

"לתפיסתם יש להחליש את שומרי הסף; היועץ המשפטי לממשלה ומערכות המשפט ואכיפת החוק". הוסיפה. "התפיסה הזו משרתת שני צדדים: מצד אחד הם מרצים את הגורמים שרוצים עוד התנחלות בלתי חוקית, שקוראים לפוצץ את בג"ץ, כלומר לפי התפיסה של הבית היהודי, תקומה והציונות הדתית - שהפכה להיות לאומנית ומשיחית במובנים מסוימים. ומצד שני הם משרתים את ראש הממשלה, שבגלל השחיתות האישית שלו רוצה להרוס את המשטרה, את היועמ"ש ואחר כך את בתי המשפט".

לבני התייחסה גם לפרשת יו"ר לשכת עורכי הדין המתפטר אפי נוה, אליה נקשר שמה של שקד. "אני עכשיו מבינה את הדיל", אמרה לבני. "הרי כששקד תוקפת את היועץ המשפטי לממשלה - לשכת עורכי הדין בצד שלה. כשהיא תוקפת את היועצים המשפטיים של המשרדים - לשכת עורכי הדין מגמגמת. הדיל הזה לא היה רק על שופטת זו או אחרת. היה כאן דיל שבו לשכת עורכי הדין שאמורה לעמוד בצד של הדמוקרטיה התחברה כעסקה פוליטית בין שני פוליטיקאים – אפי נוה הוא פוליטיקאי ואיילת שקד היא פוליטיקאית. היא באה עם אג'נדה, אז נוה שירת את האג'נדה שלה וקיבל בתמורה את האג'נדה שלו".  

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

השרה איילת שקד בכנס משפט
 

השרה איילת שקד (חדשות 13)

 

באירוע דיבר גם יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, שאמר כי "לא נשב בממשלה עם יאיר לפיד. לא נשב בממשלה שתעביר את חוק הגיוס", והוסיף כי "אם זה תלוי בי, אמשיך להיות יו"ר ועדת הכספים. אני לא רוצה להיות שר". 

גפני קרא ליועץ המשפטי לממשלה שלא להגיש את כתב האישום לפני הבחירות: "אם הוא יגיע למסקנה שהוא לא יכול לאפשר לראש הממשלה לומר את הצד שלו בשימוע, אז שלא יגיש כתב אישום. אם יתאפשר לראש הממשלה להשיב על האישומים נגדו, אם יוגשו, לפני הבחירות, אז אין בעיה. אם לא, אני קורא ליועמ"ש לא להגיש את כתב האישום לפני הבחירות".