שלט נגד עיתונאים שהוצב בכביש איילון, החדשות 13

בחירות 2019: מי הציב שלט חוצות נגד עיתונאים בנתיבי איילון?

בשלט במחלף גלילות, ובו תמונות של רביב דרוקר, אמנון אברמוביץ', גיא פלג ובן כספית נכתב "הם לא יחליטו". באופוזיציה סערו: "ההסתה מעלה הילוך"; בליכוד נמנעו מלהגיב

בחירות 2019: שלט חוצות נגד עיתונאים שפורסם הבוקר (שישי) בנתיבי איילון עורר סערה באופוזיציה. בשלט שנתלה בסמוך למתחם סינמה סיטי בגלילות הוצבו תמוניהם של העיתונאים רביב דרוקר, גיא פלג, אמנון אברמוביץ' ובן כספית ונכתב "הם לא יחליטו". בשלב זה לא ידוע מי עומד מאחורי השלט, כשבליכוד התחמקו מלהשיב אם המפלגה היא שעומדת מאחורי הקמפיין. בהמשך, פעילי ליכוד דיווחו כי קיבלו מסרון ששואל אותם האם יתמכו בהגדרת פרסום פרשנות פוליטית בתקשורת כתעמולת בחירות וככזו, איסור על פרסומה במהלך 60 הימים לפני הבחירות.

בתגובה פרסמה מפלגת מרצ "תיקון" לשלט שעליו נכתב "בטח שהם לא יחליטו" עם תמונותיהם של העיתונאי שמעון ריקלין, עורך הדין יורם שפטל, בנו של רה"מ יאיר נתניהו ופעיל הימין והראפר יואב אליאסי המכונה "הצל".

יו"ר התנועה, ציפי לבני, התייחסה לשלט והאשימה את ראש הממשלה בנימין נתניהו בהסתה: "אז עכשיו העתונאים נוהרים? הציבור הוא זה שיחליט שבמקום ראש ממשלה שמייצר אויבים מבית, מפלג ומשסה איש באחיו בשביל לשרוד, תהיה ממשלה שמחזקת את בתי המשפט והתקשורת החופשית".

מלבד לבני גם במפלגת העבודה הגיבו לפרסום השלט. ח"כ איציק שמולי כתב: "הם באמת לא יחליטו ואינם שואפים להחליט. אתה בצרות, ביבי, לא בגלל הפרשנויות אלא רק בגלל הראיות. שוחד, מרמה והפרת אמונים". חברתו לסיעה, קבניה סבטלובה, הוסיפה: "ההסתה המזעזעת נגד עיתונאים עולה הילוך. האם מי שמתנגד לאיסור על תעמולה אנונימית ברשתות הוא גם זה שעומד מאחורי הקמפיין המסית הזה? לצערנו כבר אי אפשר לומר שזה רק 'מזכיר משטרים אפלים'. המשטר האפל והבריוני כבר כאן".

השלט נגד העיתונאים "תוקן" על ידי מרצ

השלט נגד העיתונאים "תוקן" על ידי מרצ (החדשות 13)

 

מועצת העיתונות מסרה בתגובה למקרה: "אנו רואים בכרזת חוצות ללא חתימת המפרסם הנושאת דיוקן עיתונאים תחילתו של מסע הסתה נוסף במערכת הבחירות המכוון נגד התקשורתכרזה זדונית ופחדנית זאת היא פגיעה בזכות התקשורת החופשית לדווח ובזכות הציבור לדעת את תמונת המצב כמו שהיאבכל השנה ועוד יותר בסערת בחירות, חובה להקפיד על שקיפות מלאה של העומדים מאחורי כל פרסום ברשת וכמובן בשלטי חוצותיזדהה מי שעומד מאחורי השלטים המכוונים נגד העיתונאים - אברמוביץ, דרוקר, כספית ופלג, או יתכבד ויסירם".