אפי נוה בבית המשפט, חדשות 13

תחקיר חדשות 13: אפי נוה, המתמחה, המסרונים ובחינות הלשכה

בלעדי: מסרונים בין הסטודנטית למקורבה מעלים שקיימה לכאורה יחסי מין עם נוה כדי שיסייע לה בבחינה. לפי המקורב, נוה מסר לה מראש את נושא שאלת הכתיבה; נוה מכחיש בתוקף

בלהב 433, אפשר להניח, חוקרים בימים אלה שורת מערכות יחסים שקיים לכאורה אפי נוה עם נשים, ובעיקר מנסים להבין שם, האם ומה קיבלו, או מה ציפו הנשים לקבל, בתמורה לכך שקיימו עימו יחסי מין.

לפני שבועות אחדים הגיעו לידי חדשות 13, תמונות וחילופי ווטסאפים בין נוה לבין ג' שהייתה בזמן חלופת המיסרונים, לפני כשנה, מתמחה במשרד עורכי דין. ג' הייתה אמורה לעבור את בחינות הלשכה, שבראשה עומד נוה. עוד הגיעו לידנו חילופי מיסרונים בין ג' לבין כ', המקורב לה.

ג' וכ', התכתבו הרבה, כשאחד הנושאים המרכזיים בהתכתבויות הוא אפי נוה. כ' טוען שג' קיוותה שנוה יוכל להדליף לה חלקים, או נושאים מבחינת הלשכה, שכאמור אותה הייתה צריכה לעבור, וכדי לעשות זאת היא קיימה עימו יחסי מין. כ', נאמר מראש, נאות לעבור, לבקשת חדשות 13 בדיקת פוליגרף, ועבר אותה בהצלחה. לפי עדותו, המתמחה סיפרה לו כי היא התלוותה לנוה לכנס לשכת עורכי הדין שהתקיים באילת, כשלטענתה נוה שכן עם אשתו במלון אחד – והיא שוכנה במלון אחר.

 אפי נוה בבית המשפט
 

אפי נוה בבית המשפט (חדשות 13)

 

התכתבויות בין השניים, יש לציין, נלקחו ממכשיר טלפון חכם שאותו העברנו בדיקה טכנית כדי לבדוק שההודעות אכן אותנטיות. "שאלתי אתמול על הבחינה אגב", היא כתבה למקורב. המקורב השיב: "מה אמר לך על הבחינה?". מתמחה: "ששופט עליון אחראי על הבחינה ותמיד הוא (כלומר נוה) מקבל אותה אחרי. אבל הוא ינסה. (אני) לא מאמינה לו, אמרתי לו 'אתה תעשה את זה'". 

בהתכתבות אחרת כתב המקורב למתמחה: "את חושבת שיש לו גישה? האם יש לו גישה למבחן או לא?" והמתמחה ענתה: "כן, יש לו גישה למה שבא לו. הוא עושה מה שבא לו". כעבור זמן מה כתב שוב המתמחה למקורב: "אני פשוט חרדה מהבחינה ואפי זה התקווה האחרונה שלי לעבור אותה, ואני מפחדת שהוא יאבד עניין ואז לא יהיה לו אינטרס להמשיך להיפגש איתי ולתת לי בסוף את המבחן".

אפי נווה
 

אפי נוה (חדשות 13)

 

במהלך התקופה הזו, לטענת כ', המשיכו השניים להיפגש מדי פעם למפגשים מיניים. "פעם, בזמן הסקס כתבתי לו שאני רוצה שהוא יעשה אותי ביום שהוא יסמיך אותי להיות עו"ד", היא כתבה לו. במסגרת ניסיונותיה לכאורה לקבל סיוע בבחינה, מספרת המתמחה שפנתה לנוה כדי לקבל תוספת זמן – לאחר שכזו לא אושרה לה. כעבור כמה חודשים היא עידכנה שקיבלה את תוספת הזמן המיוחלת, אך לא פירטה כיצד.

המקורב נשאל על ידנו, במסגרת בדיקת הפוליגרף – האם המתמחה עידכנה אותו מראש מה יהיה נושא שאלת הכתיבה במבחן הלשכה. המקורב השיב "כן", ונמצא דובר אמת. עוד שאלנו – "האם ג' סיפרה לך שהיא קיבלה את נושא שאלת הכתיבה בבחינת הלשכה של מעו"ד אפי נוה?". המקורב השיב בחיוב, וגם כאן נמצא דובר אמת.

למרות זאת, בסופו של דבר, נכשלה המתמחה בבחינה. "זה נגמר מאמי", היא כותבת למקורב. "הוא גם לא התכוון להביא לי את הבחינה מעולם. סתם שיחק בי, זיין וזרק. יצאתי סתומה. פשוט רוצה לשכוח שבכלל הכרתי אותו". 

פרקליטיו של עורך הדין אפי נוה מסרו בתגובה: "מדובר בבדיות, שנועדו לרמוס את עו"ד נוה ולהביא להפסקת כהונתו כיושב ראש לשכת עורכי הדין. הטענה כאילו נוה העביר למתמחה את הנושא שבו עסקה שאלת הניסוח בבחינה – הזויה. לשכת עורכי הדין אינה אמונה על חיבור הבחינה ואינה לוקחת חלק בעריכתה. כמו כן לשכת עורכי הדין אינה הגורם הבוחן את הבקשות לקבלת תוספת זמן או הקלות שונות שמבקש מתמחה. כל הבקשות האמורות לתוספת זמן או הקלות שונות מועברות לבדיקה על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה, שהינו גורם ציבורי ומקצועי שהוקם על ידי האוניברסיטאות בישראל. מדובר בטענה כוזבת"