להמר על עיר ההימורים: האם משתלם להשקיע בנדל"ן בלאס וגאס?

ישראלים רבים התייאשו מהשקעה בנכסים בארץ, בעיקר בגלל הרפורמות של כחלון, והחלו להתעניין בנדל"ן בעיר הזוהרת שבארה"ב. האם ההבטחות להתעשרות עומדות במבחן המציאות?

לאס וגאס הפכה בשנתיים האחרונות לאופציית השקעה מועדפת על לא מעט ישראלים. מי שצבר בצד סכום כסף להשקעה התאכזב כנראה מהריבית בבנקים, עבר להשקיע בנדל"ן בארץ – אך אז הגיע שר האוצר משה כחלון ושם על הכוונת את המשקיעים. אלו, החלו לפזול אל מעבר לים, לנכסים זולים ביעדים אטרקטיביים.

עם זאת, המציאות הוורודה שמבטיחים לנו מחירי נדל"ן שמאמירים מרגע לרגע קצת מאפירה כשמבררים יותר לעומק את הנתונים. המחירים אכן מזנקים בעיר, אבל בחודשים האחרונים מסתמנת האטה. לפי איגוד המתווכחים המקומי, ביוני 2006, מחיר ממוצע של בית פרטי בלאס וגאס היה 315 אלף דולר. אז, הגיע המשבר הגדול של 2008, והמחיר צנח עד ל-118 אלף דולר בנקודת השפל בינואר 2012. מאז, ההתאוששות הייתה עקבית משנה לשנה, אך כעת המחיר הממוצע עומד על 300 אלף דולר – ולא ברור כמה עוד נותר למחירים לתפס.

 אבי דן גור, יועץ נדל"ן בלאס וגאס
 

אבי דן גור, יועץ נדל"ן בלאס וגאס (חדשות 13 )

 

"נכון לעכשיו, בערך 19 חודשים ברציפות השוק היה רק בעלייה", הסביר אבי דן גור, יועץ נדל"ן בלאס וגאס, "היו הרבה ישראלים שעשו הרבה כסף פה ועדיין עושים. יש ישראלים שמחזיקים עשרות דירות ובתים בעיר ואוספים שכירויות בכל חודש". עם זאת, לטענתו של דן גור, "אם קונים היום בתור משקיעים, אני לא ממליץ לקנות בתקווה למכור את זה בעוד שנה או שנתיים ברווח".