"ישראל לפני הכל": בני גנץ חשף את סיסמת הבחירות שלו

הרמטכ"ל לשעבר וראש מפלגת חוסן לישראל פרסם סרטון שבו אמר: "נצא לדרך חדשה כי צריך אחרת ונעשה אחרת", והוסיף בהומור כי "נראה לי שדיברתי יותר מדי"

בחירות 2019: הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, חשף הבוקר (חמישי) את סיסמת הבחירות של מפלגתו חוסן לישראל: "ישראל לפני הכל". "הצטרפו אליי ונצא לדרך חדשה כי צריך אחרת - ונעשה אחרת", אמר גנץ, והוסיף מיד בהומור: "נראה לי שדיברתי יותר מדי".

בד בבד, יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד פרסם סרטון בחירות ראשון, שכותרתו "את מה שקלקלו, אנחנו נתקן", ובו נראה לפיד כותב את המילה "לתקן", על תיקוני חוק, ובהם חוק הלאום, חוק חינוך מיוחד, תקציב מטוס רה"מ, חוק הניצבים, חוק הפריימריז, הגבלת הקדנציה וחוקים נוספים.

לכל האירועים בדרך אל הקלפי

 
 
 

בווידאו: סרטון בחירות ראשון של יאיר לפיד

כזכור, ביום שלישי גנץ נועד עם סגן ראש עיריית תל אביב לשעבר וחבר מועצת העיר בהווה, אסף זמיר, והציע לו מקום גבוה ברשימה שהוא מתכוון להרכיב. לפי שעה, זמיר, שמחוזר על ידי מפלגות נוספות, טרם השיב להצעה. מועמד נוסף אליו פנה גנץ בבקשה להצטרף לסיעתו הוא מיכאל ביטון, לשעבר ראש המועצה המקומית ירוחם.

במקבל מתקדמים המגעים בין מפלגתו של גנץ לבין "גשר", מפלגתה של אורלי לוי-אבקסיס. ההחלטה אם להתאחד עם המפלגה צריכה להתקבל על ידי גנץ עצמו, שכן אם יתאחד עם לוי, לא יוכל לחבור למפלגות נוספות, דוגמת "יש עתיד".

 

יום קודם לכן הרמטכ"ל לשעבר התבטא בפומבי לראשונה מאז הכריז על הקמת מפלגת "חוסן לישראל" לפני כשבועיים: בשעות הבוקר הגיעו פעילים מהעדה הדרוזית לביתו של גנץ, על מנת למחות על חוק הלאום. גנץ שוחח עם הפעילים. "יש לנו ברית דמים, אבל לא פחות מכך יש לנו ברית חיים", אמר. "אנחנו צריכים לוודא שביחד אנחנו בונים את השותפות הזאת ואת הברית הזאת בצורה משותפת בברית חיים – כמו שראוי שיהיה. אני אעשה ככל שביכולתי לפעול למען תיקון נכון של חוק הלאום". מעבר לכך סירב גנץ לענות על שאלות הכתבים שהגיעו למקום. תמיר פרדו, ראש המוסד לשעבר, שהיה אף הוא במקום, הביע תמיכה ברמטכ"ל לשעבר, ואמר כי "בני יכול להוביל את המדינה".

בשבוע שעבר צירף גנץ צירף אדם ראשון למפלגת "חוסן לישראל" - אלון שוסטר, ראש מועצת שער הנגב לשעבר. שוסטר מכהן כיום כיו"ר קיבוץ חצרים, והודיע כי הוא מסיים את תפקידו. גנץ ושוסטר הם חברים ותיקים ואף שירתו בצבא זה תחת פיקודו של זה. כמו כן, נודע כי גנץ ניסה לגייס גם את גדי ירקוני, ראש מועצת האזורית אשכול, אך ככל הנראה לא הצליח.

כזכור, סקר שפורסם בחדשות 13 לפני כשבוע וחצי, מצביע על מרוץ צמוד בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובני גנץ. לפי הסקר, 41% מהציבור מעדיפים שנתניהו ימשיך לכהונה נוספת. גנץ, מנגד, זוכה ל-38 אחוזי תמיכה. 21% השיבו כי הם לא יודעים.