יאיר נתניהו על סער: "אם האישה שמאלנית, בעלה בפנים שמאלני"

בנו של ראש הממשלה הגיב בחריפות בפייסבוק לריאיון שהעניק גדעון סער, אשר בו אמר כי "יעבוד קשה על מנת שנתניהו יהיה ראש ממשלה". "התקשורת מעלימה דברים מעברו"

נתניהו הבן נגד סער: יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, הגיב הלילה (חמישי) בחריפות בפייסבוק לריאיון שהעניק גדעון סער, מיריביו האפשריים של אביו על ראשות הליכוד, לערוץ 20. 

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

"חרטאה. שמאלני. אשתו שמאלנית קיצונית. זה עבד מעולה עם אולמרט ובוגי יעלון. בשנייה שיהיה בעמדת כוח יגיד 'דברים שרואים מכאן לא רואים משם'. אם האישה שמאלנית, בעלה בפנים שמאלני גם כן. לא סתם כל תקשורת השמאל בונה אותו ומעלימה דברים מעברו", כתב נתניהו הבן בתגובה לדברי סער בריאיון. סער טען כי "יעבוד קשה על מנת שנתניהו יהיה ראש ממשלה".

 

כזכור,  גאולה אבן, אשתו של סער ומגישת חדשות הערב של תאגיד השידור הציבורי "כאן", פרשה מתפקידה - בעקבות ההכרזה על הקדמת הבחירות. אבן סיימה את המהדורה בהצהרה אישית בה הודתה לאנשי הצוות ולמנהליה על האמון שנתנו בה.

 יאיר נתניהו תוקף את גדעון סער

יאיר נתניהו תוקף את גדעון סער (פייסבוק )

 

דני אבן, אחיה של העיתונאית, הגיב בפייסבוק לדברי נתניהו הבן בפוסט שכתב: "אחותי כבר שילמה לפני שלושה שבועות- בהחלטה מודעת - את המחיר הכבד ביותר שאיש מקצוע יכול לשלם רק בגלל שהיא אשה ישרת-דרך, שנאמנה לערכים עליהם גדלנו. את הערכים האלה קיבלנו מהורינו - מיכאל עליו השלום ופנינה תבדל לחיים ארוכים וטובים. הורינו נאבקו מאבק ציוני כדי לעלות לישראל מליטא בתקופת ברית המועצות הקומוניסטית. לבתם הבכורה שנולדה חודשים ספורים אחרי שהגשימו את חלומם זה קראו על כן - גאולה. אבי ז״ל היה כל חייו איש ימין וחבר נאמן בליכוד מאז תחילת 1993 ועד לפטירתו, לפני קצת יותר משנה. גם אני הספקתי להצטרף לליכוד עוד בימי חייו. למרות זאת, 'שמאלני' בעיני אינה קללה אלא עמדה פוליטית שאני חלוק עליה. כאשת מקצוע אמיתית אחותי מעולם לא חשפה את עמדותיה הפוליטיות. היא תמיד שאלה שאלות קשות ונוקבות את כל מי שריאיינה, מימין ומשמאל. מקצוענית. מבלי שאחשוף את דיעותיה אומר רק שהתיוג שניסה להדביק לה יאיר נתניהו רחוק מהאמת מרחק מזרח ממערב. בעיני מי שמנסה לפגוע באיש ציבור דרך התקפה על בני משפחתו עושה מעשה שפל.  מי שמעליל ומשקר כשהוא עושה את זה - עושה מעשה שפל במיוחד. וזה מה שעשה אתמול יאיר נתניהו".

סער הודיע: אתמודד בפריימריז בליכוד

בחודש שעבר שלח סער הודעה בקבוצת ווטסאפ של פעילי ליכוד, ובה הודיע כי יתמודד בפריימריז בליכוד, ובכך למעשה הפריך שמועות על חבירה לשר כחלון ולגורמים פוליטים נוספים. "לפני שנה ושמונה חודשים הודעתי בעכו על חזרתי לפעילות ציבורית ופוליטית. עתה הגיע רגע האמת", כתב סער. "אנחנו נכנסים ממחר בבוקר להיערכות לפריימריז. כל מי שרוצה להירתם בדרך כלשהי - אנא ליצור קשר עם נתנאל איזק, ראש המטה, בפרטי".

 

בתוך כך, סער הגיע בסוף השבוע שעבר ל"לאומיאדה", ההפנינג השנתי של מפלגת הליכוד באילת, ששינה השנה את שמו מ"הליכודיאדה" מתוך החשש ממבקר המדינה ומהקנסות שהטיל על מארגני האירוע בשנים הקודמות. 

סער הגיע לאירוע אחרי כמה שנים של היעדרות על מנת לבדוק את השטח, ולראות האם הקרב שמנהל נגדו ראש הממשלה משפיע על בוחרי הליכוד. סער סרב לדבר עם התקשורת, אך חברו ח"כ מיקי זוהר אמר כי "גדעון סער הוא איש ראוי ומתאים לליכוד. הוא יעזור לליכוד, יגבה את ראש הממשלה ויתמוך בו להמשיך למען עם ישראל לעוד הרבה שנים, כפי שגם אני מגבה את רה"מ בכל הזדמנות". כשנשאל האם תמיכה פומבית בסער השנוי במחלוקת לא מרתיעה אותו, אמר זוהר: "בשונה מאחרים, אני לא נחשב לחבר כנסת שמפחד".