אפי נוה בבית המשפט, החדשות 13

פרשת אפי נוה: תיק חמור - אך לא פשוט להוכחה משפטית • פרשנות

למרות שמדובר בפרשה קשה ברמה הציבורית, מדובר בתיק מסובך, שכן בין היתר יהיה צורך להוכיח שיו"ר לשכת עוה"ד הפעיל את השפעתו על חברי המערכת, שפעלו בניגוד לשיקול דעתם

  • פורסם ב:
  • 16/01/2019 23:26
  • |
  • עודכן ב:
  • 17/01/2019 00:35
  • |
  • כתבים:
  • רביב דרוקר

אפי נוה אמנם נחקר אתמול (רביעי) במה שעשויה להיות חקירה אחת מיני רבות שיטלטלו את מערכת המשפט, אך ההוכחה כי באמת התנהלו בינו לבין שתי החשודות קשרי שוחד עלולה להיות לא פשוטה. 

למרות שברמה הציבורית מדובר בתיק חמור, ברמה המשפטית הוא לא קל. לדוגמא, במקרה של השופטת, מדובר במצב שבו נוה אפילו לא היה חבר הוועדה באותו הזמן. כלומר, הוא היה צריך להפעיל את השפעתו על אחרים, ולכן יהיה צורך להוכיח שהם כפופים אליו ומקשיבים לו, בניגוד לשיקול דעתם. לכן, מהבחינה הציבורית מדובר בפרשה חמורה מאוד, אך ההיבט המשפטי יהיה קשה יותר להוכחה. 

 אפי נוה בבית המשפט
 

אפי נוה בבית המשפט (חדשות עשר)

 

אתמול (רביעי) הותר לפרסום כי יו"ר לשכת עורכי הדין הוא שנחקר בחשד לעבירות שוחד במסגרת קשרים שניהל עם שופטת ועורכת דין. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשלושה ימים, אך בית המשפט החליט לשחררו בתנאים מגבילים. השופטת ועורכת הדין המעורבות בפרשה שוחררו למעצר בית בן חמישה ימים.

נוה הכחיש בחקירתו את הטענות המיוחסות לו. לדבריו, "בזמן בחירתה של השופטת לא הייתי חבר בוועדה לבחירת שופטים, וגם לא ניסיתי לקדם את מועמדותה בצורה אחרת. לגבי עורכת הדין - אף פעם לא ניסיתי לקדם את בעלה. ישנה 'ועדת השתיים' שאין לי השפעה עליה, והיא זו שקובעת מי יכול להתקדם מבית משפט השלום למחוזי".

אלא שחברי הוועדה בעדותם במשטרה אמרו שנוה היה מעורב בכל מינוי של שופט, גם כאשר לא היה חבר פורמלי בוועדה למינוי שופטים. לדבריהם, חברי "ועדת השתיים" היו מאוד מתואמים איתו והוא היה רוקח את הדילים מאחורי הקלעים. חברים נוספים בוועדה צפויים להגיע למתן עדות, ובהם גם שרת המשפטים איילת שקד, שאינה חשודה. מוקדם יותר אתמול מסרה עדות ח"כ נורית קורן.

 איילת שקד בכנס דמוקרטיה זכויות אדם ושווקים
 

צפויה למסור עדות. שקד (חדשות 13)

 

על פי החשד, נוה, בעל קשר ישיר לוועדה לבחירת שופטים, קיים יחסי מין עם שופטת בית משפט שלום בזמן שזו הייתה מועמדת למשרה, בתמורה למינויה. בנוסף, חשוד הבכיר כי קיים יחסי מין עם עורכת דין נוספת, בתמורה לניסיון לקדם את הבעלה השופט לבית המשפט המחוזי - שלא צלח בסופו של דבר. 

במסגרת החקירה, נמצאו חילופי מסרונים אינטימיים בין שופטת שלום ועורך הדין, והשופטת נחקרה באזהרה. עורכת הדין הנשואה לשופט שהיה אמור להתקדם לבית המשפט המחוזי, נחקרה אף היא באזהרה. אחת הנחקרות מקורבת למשפחת נתניהו. 

עורכת הדין החשודה במתן טובות הנאה תמורת קידום בעלה השופט הכחישה אתמול את הטענות נגדה בחקירתה ביחידת להב 433. "בעלי לא קודם. אין כל קשר בין הטענה ליחסים ביני לבין החשוד המרכזי לבין הטענה לקידום בעלי", אמרה החשודה. לחדשות 13 נודע כי החוקר הטיח בעורכת הדין בחקירתה כי דאגה לבעלה השופט ולכן ניהלה קשר אישי לכאורה עם הבכיר. החוקר הציג בפניה הודעות טקסט שלכאורה מוכיחות את הטענה.