אשת השופט החשודה במתן שוחד מיני: "מציגים אותי באור נוראי"

בהקלטה שהגיעה ל"המקור" נשמעת עורכת הדין מתייחסת לטענה שנשמעה כבר לפני כשנה על קשריה עם ראש לשכת עוה"ד: "אומרים שאני משתרללת" • מחליפו של נוה: לא הבחנת בדבר חריג

אחת הדמויות המרכזיות בפרשת עבירות השוחד המיני שבה מעורב אפי נוה, היא עורכת דין הנשואה לשופט, שעל פי החשד קיימה יחסים אינטימיים עם נוה, שבתמורה ניסה לקדם את בעלה במערכת המשפט. מדובר בדמות מקושרת ומוכרת בעולם המשפט, וכן מקורבת למשפחת נתניהו. לפני יותר משנה התפרסמה באתר אינטרנט ידיעה על כך שהיא מקיימת יחסים אינטימיים עם החשוד, ושכביכול היא קודמה כתוצאה מכך. למערכת "המקור" הגיעה הקלטה שבה התייחסה בזמנו עורכת הדין לטענות כלפיה.

"פורסמה היום כתבה תת-רמה, משמיצה, שמציגה אותי באור נוראי, שאני איזו משתרללת", נשמעת עורכת הדין בהקלטה. "הם אומרים שאני שוכבת עם נוה. אני, שאני נשואה בישראל באושר ועושר, זה לא יאומן! מאיפה האינפורמציה המגעילה הזאת, על סמך מה הם מתבססים בכלל? אני לא צריכה את הטובות של אף אחד להשתרלל איתו, אני עובדת קשה בשביל לקבל את הקרדיט, אני לא כזאת".

 
 
 
 אפי נוה בבית המשפט
 

אפי נוה בבית המשפט (חדשות עשר )

 

העיתונאית הדס שטייף היא שחשפה את הפרשה והביאה את החומרים שמצאה למשטרה. "החומר נאסף על ידי במשך ימים ארוכים ושבועות, ולאט לאט התבהרה התמונה", שחזרה שטייף בריאיון לחדשות 13. "ברגע שהבנתי מה יש לפני מיד שיתפתי את שותפיי בגלי צה"ל, ישבנו ימים שלמים על החומרים הללו יחד עם ייעוץ משפטי, והחלטנו בסופו של דבר שהחומר הזה לא יכול להישאר אצלנו אלא יעבור למשטרה. יש דברים שהם לא בכוחי ולא באפשרותי, ומי שאמון על החוק צריך לטפל בזה".

עורך הדין אורי קינן, יו"ר לשכת עורכי הדין בפועל לאחר השעיית אפי נוה ואחד המועמדים הבולטים להחליפו, סיפר לחדשות 13: "אני מאחל לכל המעורבים בחקירה שיעברו את המשוכה הזאת וינוקו. במידה שאכן יש דברים בגו זה חמור מאוד. אם הייתי יודע ששיקולי נציגי לשכת עורכי הדין היו שיקולים זרים, הייתי מתריע על כך באופן מיידי. לא הבחנתי בדבר חריג".

כאמור, היום הותר לפרסום כי יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, הוא הבכיר במערכת המשפט החשוד בקבלת שוחד מיני בתמורה למינוי שופטת וניסיון למנות שופט. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשלושה ימים, אך בית המשפט החליט לשחררו בתנאים מגבילים. השופטת ועורכת הדין המעורבות בפרשה שוחררו למעצר בית בן חמישה ימים.

נציג המשטרה התייחס לפרשה: "בלב כבד אנו פה, עם החשד שיו"ר לשכת עורכי הדין ניצל את מעמדו ויכולת השפעתו על בחירת שופטים. הוא מעורב בשני מקרים, ונמצאו ראיות נוספות בפרשה". עוד הוסיף הנציג כי מדובר באינטרס ציבורי ראשון במעלה, וכי "אנחנו מתנהלים ביראת קודש בכל הקשור לנוה".

 אפי נוה בבית המשפט
 

אפי נוה בבית המשפט (חדשות 13)

 

אלא שחברי הוועדה בעדותם במשטרה אמרו שנוה היה מעורב בכל מינוי של שופט, גם כאשר לא היה חבר פורמלי בוועדה למינוי שופטים. לדבריהם, חברי "ועדת השתיים" היו מאוד מתואמים איתו והוא היה רוקח את הדילים מאחורי הקלעים. חברים נוספים בוועדה צפויים להגיע למתן עדות, ובהם גם שרת המשפטים איילת שקד, שאינה חשודה. מוקדם יותר מסרה עדות ח"כ נורית קורן.

על פי החשד, נוה, בעל קשר ישיר לוועדה לבחירת שופטים, קיים יחסי מין עם שופטת בית משפט שלום בזמן שזו הייתה מועמדת למשרה, בתמורה למינויה. בנוסף, חשוד הבכיר כי קיים יחסי מין עם עורכת דין נוספת, בתמורה לניסיון לקדם את הבעלה השופט לבית המשפט המחוזי - שלא צלח בסופו של דבר. 

במסגרת החקירה, נמצאו חילופי מסרונים אינטימיים בין שופטת שלום ועורך הדין, והשופטת נחקרה באזהרה. עורכת הדין הנשואה לשופט שהיה אמור להתקדם לבית המשפט המחוזי, נחקרה אף היא באזהרה. אחת הנחקרות מקורבת למשפחת נתניהו. כמו כן, נורית קורן, החברה בוועדה למינוי שופטים, זומנה לתת עדות.

עורכת הדין החשודה במתן טובות הנאה תמורת קידום בעלה השופט הכחישה היום את הטענות נגדה בחקירתה ביחידת להב 433. "בעלי לא קודם. אין כל קשר בין הטענה ליחסים ביני לבין החשוד המרכזי לבין הטענה לקידום בעלי", אמרה החשודה. לחדשות 13 נודע כי החוקר הטיח בעורכת הדין בחקירתה כי דאגה לבעלה השופט ולכן ניהלה קשר אישי לכאורה עם הבכיר. החוקר הציג בפניה הודעות טקסט שלכאורה מוכיחות את הטענה.