הישג לשר האוצר כחלון: מחירי הדירות רשמו ירידה שנתית של 2.3%

מחירי הדירות ירדו באוקטובר-נובמבר בשיעור של 0.4%. במחוז ת"א ירדו המחירים ב-1.1% ובדרום - עלייה בשיעור זהה. מדד המחירים בדצמבר ירד ב-0.3% ובסיכום שנתי עלה ב-0.8%

הישג לשר האוצר כחלון: מחירי הדירות רשמו השנה ירידה משמעותית, כך עולה ממדד המחירים לצרכן שפרסמה הערב (שלישי) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. על פי הנתונים, מחירי הדירות ירדו בשיעור חודשי של 0.4% במהלך החודשים אוקטובר-נובמבר. ביחס לתקופה המקבילה אשתקד השלימו מחירי הדירות ירידה של 2.3%.

ראוי לציין כי מאז נכנס כחלון לתפקידו ב-2015, עלו מחירי הדירות. עם זאת, המגמה שהוצגה היום על ידי הלשכה מייצרת מומנטום חיובי לכחלון בעת הזו, טרום הבחירות. 

מהנתונים עולה כי במחוז ירושלים ירדו מחירי הדירות ב-1.4%, כשבצפון המחירים ירדו ב-0.7, במרכז ב-0.1% ובתל אביב ב-1.1%. מנגד, בחיפה המחירים עלו ב-0.9% ובדרום ב-1.1%. לפי הנתונים, כלל מחירי הדירות החדשות ירדו ב-0.1%. עוד עולה, כי אחוז עסקאות רכישת הדירות בתמיכה ממשלתית עמד על 33.6%. 

הלשכה פרסמה בנוסף את מדד המחירים לצרכן, שירד בחודש דצמבר ב-0.3%, מה שגרם לאינפלציה בראייה שנתית להישאר נמוכה יחסית ולעמוד על 0.8%, הישג נוסף לכחלון.

שר האוצר כחלון, מתייחס בטוויטר לירידה במחירי הדיור: 

מחיר למשתכן
 

מחיר למשכן ( חדשות עשר)

 

בדצמבר 2018, הפגינו מאות בני אדם מול קריית הממשלה בתל אביב במחאה על עליית המחירים ויוקר המחיה. המפגינים, רובם לבושים אפודים צהובים, מחו על ההתייקרות בחשבונות החשמל, המים ומוצרי המזון. חלק מהמפגינים ירדו לכביש וגרמו לחסימת צומת עזריאלי בכל הכיוונים למשך זמן מה. מארגני המחאה ביקשו מהמפגינים להגיע עם אפודים צהובים ופנסים והדגישו כי לא מדובר במאבק מפלגתי, אלא במחאה עממית.