קשר הנערה בסרט הדבקה, וירה בהוריה: חקירת החטיפה בוויסקונסין

ג'ייק תומס פטרסון הודה בחקירתו כי החליט לחטוף את ג'יימי קלוס בת ה-13 לאחר שהבחין בה עולה על אוטובוס תלמידים, בעת שנסע לעבודתו. "הוא ידע שזו הילדה שיחטוף"

פרטים חדשים שופכים אור על פרשת חטיפתה של ג'יימי קלוס בת ה-13, שמסעירה את ארצות הברית. במהלך חקירותיו, הודה ג'ייק תומס פטרסון בן ה-21, שפרץ לבית משפחת קלוס באוקטובר אשתקד, רצח את הורי הנערה וחטף אותה. פטרסון סיפר שהגיע לביתם של משפחת קלוס פעמיים מתוך כוונה לחטוף את ג'יימי, אך לא עשה זאת מאחר שהמקום היה הומה בני אדם.

החקירה העלתה שההחלטה לחטוף את ג'יימי התקבלה במוחו של פטרסון לאחר שראה אותה במקרה עולה על אוטובוס תלמידים. זאת, לאחר שהבחין בה בשעה שנסע למקום עבודתו במפעל לגבינה במחוז ברון. לדברי חוקריו, באותם רגעים "הוא ידע שזאת הילדה שאותה הוא יחטוף".

 הבית שבו הוחזקה ג'יימי קלוס במשך 88 יום
 

הבית שבו הוחזקה ג'יימי קלוס במשך 88 יום (חדשות עשר)

 

על פי החשד פטרסון הגיע לביתם של משפחת קלוס, פרץ את הדלת בעזרת רובה ציד כשהוא עוטה מסכה על פניו וכפפות. ג'יימי ואמה התחבאו מיד בחדר האמבטיה, כששמעו שוב קול ירייה, הבינו שהפורץ ירה באביה של ג'יימי. לאחר מכן הוא סרק סביב הבית כדי לוודא שלא היה אף אדם במקום, נכנס שוב ומצא אותן בחדר האמבטיה. פטרסון קשר את ידיה ורגליה של ג'יימי בסרט הדבקה וחסם באמצעותו את פיה, לאחר מכן דרך את רובה השאטגן וירה בראשה של אמה. בעודה קשורה ומבוהלת הוא גרר את ג'יימי החוצה והשליך אותה לתוך תא המטען של רכבו.

פטרסון ניצב כעת בפני שני אישומי רצח בכוונה תחילה, בחטיפה ובפריצה. בשל היותו מסוכן לציבור, הסכים השופט להצעת התביעה לקבוע את גובה הסכום לשחרורו בערבות על חמישה מיליון דולרים. כמו כן, בעת הדיון במעצרו, השופט הורה על בדיקת דגימת DNA שנלקחה ממנו.

כזכור, קלוס ניצלה את יציאתו של החוטף ג'ייק פטרסון לסידורים כדי להימלט בקור מקפיא, ורצה להזדהות בפני האישה הראשונה שפגשה, ג'ון נוטר. "כשראיתי אותה חשבתי שהיא ברחה או שמישהו נטש אותה כאן, כי לא היה לה מעיל או כפפות", סיפרה נוטר. "כשהיא אמרה לי מי היא, הבנתי שהיא עזבה בחיפזון. אני לא יודעת למה באתי לכאן. זה היה במקרה, והיא מצאה אותה אותי, זה היה טוב".