השר קרא על בדיקת המשטרה: "שיבדקו כל שקל, אני ישר כסרגל"

שר התקשורת הגיב בריאיון ל"אורלי וגיא" לפרסום גל"צ על בדיקת מערכת יחסים שלו עם איש עסקים, וענה לביקורת של גנץ: "הדרוזים בעד חוק הלאום, הם רוצים להיות חלק ממנו"

בחירות 2019: שר התקשורת איוב קרא, התייחס הבוקר (שלישי) בריאיון ל"אורלי וגיא" לפרסום גל"צ על בדיקת המשטרה נגדו במספר נושאים, בין השאר על מערכת יחסים שקיים עם איש עסקים. "אני טלית שכולה תכלת", טען. "שיפתחו מיליון חקירות. זאת פעם ראשונה שאני שומע את זה. מאז שמוניתי לשר לא נתנו לי יום אחד מנוחה, כיוון שבאתי לעמדה רגישה. אני ישר כמו סרגל. כל שקל שהכנסתי לחשבון מוזמנים לבדוק".

"הכול שקר וכזב", אמר קרא על הפרסום כי נפגש עם איש עסקים בדובאי. "אין שום דבר שקושר אותי לאיש העסקים. הוא הגיע עם דרכון זר ופגשתי אותו במקרה – בסך הכל אמרתי לו שלום. במקום להתגאות שבאתי למדינה אחרי 70 שנה – מתעסקים בזוטות. נשאתי שם נאום בערבית לבקשת ראש הממשלה. חיבקו אותי האמריקנים והרוסים. ראו כמה העליתי את קרנה של ישראל בעיני העולם הערבי והעולם בכלל".

האירועים המרכזיים בדרך לקלפי

שר התקשורת איוב קרא
 

שר התקשורת איוב קרא (חדשות עשר )

 

שר התקשורת התייחס גם לדבריו של בני גנץ שהבטיח לתקן את חוק הלאום למען העדה הדרוזית. קרא ביקר את דבריו וטען כי למעשה מחאת הדרוזים היא בעד חוק הלאום. "צר לי על דבריו של בני גנץ, כי זה פגע בכל חייל דרוזי, בדואי, נוצרי או צ'רקסי. הוא אמר שתקעו להם סכין בגב, וזה פוגע בכל חייל שמשרת בצה"ל", אמר והוסיף: "כל הדרוזים שהגיעו לראש הממשלה אמרו שהם בעד חוק הלאום – אבל רוצים להיות חלק ממנו. החוק עצמו הוא לא סכין, את החוק רוצים כולם. הסכין שהכי קשה שהייתה בגבה של האומה ושל הדרוזים בפרט – זה קבר יוסף, וחיילים שלא הצליחו לחלץ אותם. הוא אפילו לא נתן הסבר. כאח שכול אני אומר שאני מתבייש בכל ההחלטות שגנץ קיבל כרמטכ"ל, כולל בעזה".

כאמור, הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ התבטא אתמול בפומבי לראשונה מאז הכריז על הקמת מפלגת "חוסן לישראל" לפני כשבועיים. בשעות הבוקר הגיעו פעילים מהעדה הדרוזית לביתו של גנץ, על מנת למחות על חוק הלאום. גנץ שוחח עם הפעילים. "יש לנו ברית דמים, אבל לא פחות מכך יש לנו ברית חיים", אמר. "אנחנו צריכים לוודא שביחד אנחנו בונים את השותפות הזאת ואת הברית הזאת בצורה משותפת בברית חיים – כמו שראוי שיהיה. אני אעשה ככל שביכולתי לפעול למען תיקון נכון של חוק הלאום". 

מטעם מפלגת "חוסן לישראל" נמסר בעקבות התגובות לדברי גנץ על חוק הלאום כי "הם ירו בגב של אחינו הדרוזים ואנחנו נרפא". עוד נמסר מהמפלגה כי "מדובר בפניקה ואיבוד עשתונות".