המבוקש האיטלקי צ'זארה בטיסטי, חדשות עשר

"המתנה הקטנה בדרך": הפושע המבוקש באיטליה נעצר בבוליביה

צ'זארה בטיסטי, בן ה-64, שהורשע בשנות ה-70 ברצח של ארבעה פוליטיקאים, נעצר ע"י האינטרפול ויועבר לברזיל, ממנה יוסגר לארץ המגף - כפי שהתחייב הנשיא הנכנס בולסונארו

כוחות ביטחון ברזילאיים עצרו הלילה (ראשון) בעיר סנטה קרוז שבבוליביה את צ'זארה בטיסטי, בן ה-64, שנחשב לטרוריסט המבוקש ביותר באיטליה. זאת, לאחר שנשיא ברזיל הנכנס, ז'איר בולסונארו, התחייב בעבר מספר פעמים להסגיר אותו. 

פליפה מרטינס, היועץ המיוחד לעניינים בין-לאומיים של בולסונארו, אישר את המידע היום כשכתב בחשבון הטוויטר שלו אודות המעצר. "בטיסטי נעצר בבוליביה ויובא לברזיל, ממנה יוסגר ככל הנראה לאיטליה, שם ירצה מאסר עולם", כתב. אדוארדו בולסונארו, אחד מבניו של נשיא ברזיל, פנה בציוץ לשר הפנים האיטלקי, מתיאו סאלביני, וכתב: "ברזיל היא כבר לא מדינה של פושעים. 'המתנה הקטנה' בדרך".

  המבוקש האיטלקי סזאר בטיסטי
 

המבוקש האיטלקי צ'זארה בטיסטי (חדשות עשר)

 

צו מעצר יצא נגד בטיסטי בחודש דצמבר, כשהנשיא היוצא של ברזיל, מישל טמר, שלל את הסטטוס שלו כתושב קבע. כתוצאה מכך, ברח בטיסטי מהמדינה. הלילה כאמור, הוא נעצר בבוליביה על ידי צוות מיוחד של האינטרפול שפעל תחת סמכות ממשלת ברזיל. לפי דיווח בסוכנות החדשות AFP, ממשרד הפנים האיטלקי נמסר כי איטליה שלחה כלי טיס לבוליביה לאחר המעצר.

בטיסטי, היה אחד המייסדים של התנועה האיטלקית הרדיקלית "הפרולטריון החמוש למען קומוניזם", והורשע בשנת 1979 בארבעה מקרי רצח של פוליטיקאים בשנות השבעים. בשנת 1981 היה מעורב בבריחה מהכלא עם אסירים נוספים, ומאז הוא העביר שנים רבות בברזיל כפליט, לאחר שהנשיא לשעבר לואיז אינסיו דה סילבה אישר את בקשת המקלט שלו.