סאהר חאלד מחאמיד, בן ה-19 שנורה למוות באום אל-פחם, חדשות עשר

חשד לרצח: בן 19 נורה למוות באום אל-פחם; חיפוש אחר חשודים

צעיר שרכב על אופנוע סמוך למקום מגוריו נפצע אנוש מירי, ומת מפצעיו בתום ניסיונות החייאה. המשטרה פרסה מחסומים באזור במטרה למצוא את מבצעי המעשה. הרקע לאירוע בבדיקה

חשד לרצח: צעיר בן 19 נורה הלילה (ראשון) למוות, בעת שרכב על אופנוע סמוך למקום מגוריו באום אל-פחם. הצעיר נפצע אנוש, ולאחר פעולות החייאה נאלצו צוותי הרפואה לקבוע את מותו. המשטרה מחפשת אחר חשודים ופרסה מחסומים באזור. הרקע לאירוע בבדיקה.

לפני כשבועיים, גבר בן 31 נמצא דקור בכל גופו בדירה ברחוב הרשת שבבת ים. צוות מגן דוד אדום שהגיע לזירה קבע את מותו של הגבר. מחקירת האירוע הסתמן כי הרקע פלילי. מעסיקו של הנרצח התקשר למשטרה ודיווח על היעדרותו ממקום העבודה. בעקבות הודעת המעסיק החלו החיפושים אחר הגבר. ככל הנראה, גופתו הייתה בדירה זמן מה.

 
 
 
 צילום זירת הרצח בבת ים
 

צילום זירת הרצח בבת ים (תיעוד מבצעי מד"א)

 

בועז חממי, סגן ניצב, קצין יח"מ איילון, אמר: "סמוך לשעה שש בערב, התקבל דיווח במשטרת תל אביב על היעדרות של גבר אשר לא הגיע למקום עבודתו בשעות הבוקר. ניידות משטרה חברו והגיעו לבית הוריו בחולון וביחד איתם הגיעו לדירתו בבת ים, פרצו את הדלת וגילו למעשה את גופתו של הגבר כשעליה סימני חבלות ומד"א קבעו את מותו. בעת הזאת כל כיווני החקירה נבדקים ולא ניתן מעבר לזה להרחיב".

פרמדיק מד"א רמי מאושר מסר: "באזור השעה תשע נקראנו לאדון כבן 30, שנמצא בדירתו כשהוא דקור בפלג גופו העליון. לאחר בדיקות נמצאו חבלות קשות מאוד ונאלצנו לקבוע את מותו".

יום קודם לכן נורה למוות בשפרעם גבר בן 47, תושב העיר. סמוך לשעה 15:00 נורו לעבר ההרוג יריות מרכב חולף, והוא פונה לבית החולים רמב"ם עם פציעות באורח קשה. זמן קצר לאחר מכן נקבע מותו בבית החולים. מחקירת האירוע הראשונית עלה כי הרקע למעשה פלילי. גורם בכיר במשטרה אמר לאחר הרצח: "18 נרצחים ב-34 ימים במגזר הערבי, זהו נתון מפחיד שאיש במשטרה לא יכול ללכת לישון איתו בשקט".

ביום שבת שלפני כן, נורה למוות מוחיי אלדין נסראללה, בן 43, באזור תעשייה צפון בקלנסווה. צוות מד"א ביצע בו פעולות החייאה, ונאלץ לבסוף לקבוע את מותו. יומיים קודם לכן נרצחה אם לשלושה בת 29 ברחוב איינשטיין שברמלה לאחר שנורתה בראשה מרכב חולף. הצעירה, שאדיה מוסראתי, פונתה לבית החולים אסף הרופא - שם נקבע מותה. לאחר הירי, נעצרו שניים מבני משפחתה של מוסראתי, בחשד למעורבות במותה. 

שבוע קודם לכן נהרג סלים אל-ג'אבר, בן 55, מירי בכביש 6535, הנמצא מדרום לאום אל-פחם. שני בני אדם נוספים נפצעו קשה ובינוני. כל הנפגעים היו תושבי אום אל-פחם. צוותי מד"א הגיעו לזירה ונאלצו לקבוע את מותו של אחד הנפגעים. יתר הפצועים פונו לבית החולים רמב"ם שבחיפה באמצעות מסוק.