ג'ון דיברתולומיאו ויובל זוסמן, מכבי ת"א האתר הרשמי, ספי מגריזו

ניצחון גדול ונדיר למכבי ת"א במוסקבה - 76:93 על צסק"א

בעיצומה של עונה מלאת עליות וירידות, וזמן לא רב לאחר הדחה משפילה מהגביע, רושמת מכבי תל אביב הישג ענק במוסקבה וקוטעת רצף 18 ניצחונות של הרוסים

אולי בהשראת הנוסטלגיה שעורר ביקורו של דריק שארפ בארץ ולאחר הזרקור שהופנה אל ניקולה וויצ'יץ' בעקבות הריאיון בערוץ הספורט השבוע, מכבי תל אביב נזכרה שפעם היא היתה מעצמה אירופית. אז, בעידן שארפ, וויצ'יץ' והמעצמה של פיני גרשון ודייויד בלאט, מכבי ניצחה במוסקבה - ומאז החלה בצורת שנמשכה 15 שנים. אמש (שישי), דווקא בעונה בה מכבי רחוקה מלהיות מעצמה, ואפילו הודחה בצורה מביכה מגביע המדינה, הבצורת נקטעת בניצחון 76-93.

מכבי פתחה בפיגור דו ספרתי מהיר אבל חזרה לעניינים, נשארה צמודה, וניצלה יום קליעה מצוין מטווח 2 נקודות (75% שדה) כדי להתגבר על יום קליעה חלש מחוץ לקשת, 4 מ-21 בלבד. הרבע האחרון כבר היה קונצרט צהוב, כשהשחקנים של ספיירופולוס מנצחים 14-29. מעל כולם, בסגל עמוס הזרים, היה דווקא צעיר ישראלי - יובל זוסמן. הגארד בן ה-20 שיחק 28 דקות וקלע בהן 15 נקודות, שיא קריירה, ללא החטאה, בנוסף לששה ריבאונדים ושתי חטיפות, וזאת בהמשך ליכולת הטובה שלו נגד בודוצ'נוסט (22 דקות, 8 נקודות) מוקדם יותר השבוע. לצדו הצטיינו הערב ג'וני אובראיינט עם 14 נקודות ואלכס טיוס עם 12. לרוסים קלעו דה קולו וקלייברן 16 כ"א.

בעקבות הניצחון השני ברציפות, מכבי חוזרת לתמונת ההעפלה לשלב הבא ביורוליג, אבל עם מאזן 11-7 שלילי, לעומת מאזן 9-8 שלילי של המדורגת שמינית, המשימה עדיין נראית קשה מאוד.