בשר, חדשות עשר

"עלייה מטאורית": מדוע מחיר הבשר בישראל הוא מהיקרים בעולם?

חברות "תנובה" ו"דבאח" שולטות ב-77% משוק הבקר בארץ ומונעות משחקנים נוספים להיכנס. "מדובר על פער מחירים עבור בשר בקר טחון של כ-30%"

מגל ההתייקרויות של מוצרי המזון לא נפקד מקומו של הבשר הטרי שגוזל נתח ניכר מסל הקניות של הצרכנים הישראלים. למרות הורדת המכסים על היבוא, מחירי הבשר בישראל הם מהגבוהים בעולם.  

המחירים הגבוהים נובעים בעקבות פעולות הדואופול, לפי הגדרת הממונה על ההגבלים העסקיים, של "תנובה" ו"דבאח" ששולטות ב-77% משוק הבקר. על פי אתר השוואות המחירים הבינלאומי, "Nunbeo", מחירו הממוצע של ק"ג בקר טרי עומד בישראל על 56 שקלים, וזה מציג את המדינה במקום העשירי בעולם מבחינת יוקר הבשר הטרי. זאת, לעומת גרמניה, שם ישלמו 49 שקלים, בספרד 44 שקלים, בקנדה 40 שקלים ובשכנתנו לבנון ישלמו 44 שקלים לק"ג בקר טרי.

 בשר
 

בשר (חדשות עשר )

 

"בבדיקה מדגמית שערכתי מול סופרים מקבילים באנגליה ובארה"ב, מדובר על פער מחירים עבור בשר בקר טחון של כ-30%, והנתח עוד נחשב יחסית כמוצר זול" הסביר נועם מאירוביץ', מנהל השקעות ב"מגדל שוקי הון", "במחירי האנטריקוט בארץ בשנתיים האחרונות חלה עלייה מטאורית במחיר. אנחנו מדברים היום על מחירים ממוצעים של כמעט 100 שקלים לקילו ברשתות השיווק כשעד לפני שנתיים-שלוש המחיר היה 70 שקלים לקילו". 

הכתבה המלאה תשודר ביום שבת ב"המגזין".