נדקר למוות בחתונת בנו - אך הרוצח יורשע בהריגה בלבד

הפרקליטות הודיעה למשפחת משה קרייסקי, שנדקר למוות לפני כשנתיים, כי רוצחו איתן ילאו יורשע בהסכמה בסעיף הריגה בלבד. "אפילו מאסר עולם לא יחזיר קמצוץ ממה שקרה"

הפרקליטות הודיעה היום (חמישי) למשפחתו של משה קרייסקי, שנרצח בחתונת בנו, דרור, לפני כשנתיים על ידי איתן ילאו, כי אין ראיות לאישום של ילאו ברצח, וכי הוא יורשע בהסמכה בסעיף הריגה בלבד. זאת, לאחר שמספר שבועות לאחר המעשה הוגש נגד ילאו כתב אישום על רצח בכוונת תחילה, שקרס בשל כשל ראייתי. 

משפחת קרייסקי הוכתה בהלם וזועמת על העסקה המסתמנת. הם פנו במכתב לפרקליטות ובו כתבו כי הם מתנגדים בתוקף לעסקה. אירית קרייסקי, אלמנתו של משה, אמרה: "במשך שנתיים החיים שלנו נהרסו לחלוטין, אף אחד מאיתנו לא הצליח להשתקם מהרצח הזה. אנו חווים את הרצח בפעם השנייה". טל קרייסקי, בנו של משה, הוסיף: "כל מערכת החיים שלנו מתפרקת. הוא לא יכול לקבל הקלה בעונש, אפילו מאסר עולם לא יחזיר קמצוץ ממה שקרה לנו".

חתונת בנו של משה קרייסקי, בה נרצח
 

החתונה שבה נרצח משה קרייסקי (חדשות עשר)

 

מטעם הפרקליטות נמסר בתגובה: "לא נוכל להתייחס לשיחות עם סנגורים. אנחנו מלווים את משפחת המנוח, קשובים לעמדתם, והיא תובא בחשבון בטרם קבלת החלטה סופית. עמדתה של הפרקליטות היא ענישה מקסימלית בתיק הזה".