גורם משפטי: ההשלמות בתיק 4000 לא ישפיעו על מועד פרסום ההחלטה

היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט הורה על השלמות החקירה, אולם אלה נקודתיות ולא צפויות לגרום לעיכוב. ההשלמות: בעקבות העדויות שפורסמו ב"המקור"

בחירות בצל החקירות: היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הורה על השלמות חקירה בתיק 4000, כך פורסם בחברת החדשות. השלמות החקירה נדרשו בעקבות עדויות חדשות שנחשפו בתחקיר "המקור".

החוקרים לא הכירו אותן אולם הדברים שעלו בהן, תאמו לרשת ולשיטה שהחוקרים איתרו בחקירות התיק. היועץ המשפטי לממשלה ובכירי אגף החקירות זיהו עדויות מעניינות שחשבו שצריכות להופיע בתיק החקירה. לכן, כמה גורמים, שחלקם לא זומנו לחקירה לפני כן, התבקשו להגיע ללהב 433 ולמסור עדות.

גורם משפטי אמר שהעדויות לא יעכבו את תיק החקירה, שכן הן לא משנות את כיוון החקירה אלא מחזקות אותו.

בנימין נתניהו
 

בנימין נתניהו (רויטרס)

 

נתניהו: "ביקשתי להתעמת עם עדי המדינה – וסורבתי"

ביום שני השבוע, נשא ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצהרה "דרמטית" לדבריו וטען שביקש להתעמת עם עדי המדינה. "במהלך החקירות נגדי, דרשתי עימות עם עדי המדינה. רציתי להסתכל להם בעיניים ולהטיח בהם את האמת. דרשתי עימות פעם אחת וסורבתי. דרשתי עימות פעם שנייה ושוב סורבתי", אמר. הכוונה של נתניהו היא לעימותים עם מקורבו לשעבר, ניר חפץ ושלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר.

"מדוע סרבו לי לאפשר את העימות הזה שהוא כל כך הכרחי לבירור האמת? ממה יש להם לפחד? מה יש להם להסתיר? אני לא מפחד, לי אין מה להסתיר", אמר נתניהו, "מדוע סירבו לי לאפשר את העימות הזה שהוא כל כך הכרחי לבירור האמת? ממה יש להם לפחד? מה יש להם להסתיר? אני לא מפחד, לי אין מה להסתיר", אמר נתניהו, " ולכן אני חוזר על הדרישה הזאת – לעימות עם עדי המדינה. מצדי, שהעימות הזה יהיה בשידור חי. שהציבור יראה הכל, ישמע הכל, יידע את כל האמת. אני בטוח בצדקתי".

"יותר מזה", המשיך ראש הממשלה, "אני מבקש להתעמת עם כל העדים שמסרו דברים שלא תאמו את העמדה שלי – את האמת. גם לראש ממשלה יש את הזכות להליך הוגן. אני אסתור את כל הדברים שהם אומרים - כי אני יודע את אמת, ואני בטוח באמת".

ראש הממשלה נתניהו ושאול אלוביץ'
 

ראש הממשלה נתניהו ושאול אלוביץ' (רויטרס )

 

נתניהו התייחס לפרשת בזק-וואלה ואמר: "שמעתי שלא הזמינו את הרגולטור החשוב ביותר בתיק 4000 – את הממונה על ההגבלים העסקיים, ד"ר אסף אילת. אם זה נכון – למה לא הזמינו אותו? אולי משום שברשות להגבלים העסקיים אמרו לתקשורת שההחלטה על מיזוג בזק-יס התקבלה בלי שום התערבות שלי וגם לא של מישהו מטעמי. אם זה נכון שד"ר אילת לא זומן לעדות – אני דורש שהוא יזומן מיד. וכשיזמנו אותו, ישמעו ממנו שלא התערבתי בהחלטה על מיזוג בזק-יס, כמו שלא התערבתי למנוע את יישום הרפורמה שריסקה את המונופול של בזק ועלתה לה מיליארדי שקלים".

"נהגתי לאורך כל הדרך במקצועיות מוחלטת ואני רוצה לומר לכם מילה אחת על ההאשמה הכי חמורה נגדי: על מה הם מדברים כשהם מדברים על שוחד? על כסף? על מעטפות? על חשבונות בנק? על איים ביוון? מה פתאום. הם מדברים על תקשורת אוהדת. אני, האישיות הציבורית הכי מושמצת בתקשורת בתולדות המדינה, אני קיבלתי תקשורת אוהדת. איזה אבסורד. בוואלה, כמו בכל אמצעי התקשורת, קיבלתי אין סוף של כתבות עוינות וההאשמה הזאת היא פשוט בדיחה", הוסיף.