איזנקוט על מבצע "מגן צפוני": "אירוע בסדר גודל שלא חווינו"

הרטמכ"ל היוצא יסיים ארבע שנים בתפקיד ו-40 שנות שירות. לדבריו, הביקורת כלפי קודמו בתפקיד, בני גנץ, אינה נכונה, ואמר כי "ראיתי רמטכ"ל נחוש ומקצועי"

הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט יסיים ביום שלישי ארבע שנים בתפקיד ו-40 שנות שירות בצבא, בהן ניהל מערכות מול איראן, חזבאללה וחמאס. במקביל, בעיצומה של הכהונה, לקה במחלה ממארת.

בריאיון פרישה לחדשות עשר, איזנקוט מדבר בפתיחות על שר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, על נציב קבילות החיילים יצחק בריק והביקורת שלו כלפיו אותה הוא הודף, על שיח השנאה כלפיו ברשת והביטיים הקשים שהוא מקבל אודות פרשת אלאור אזריה, ועל חיי היום-יום כרמטכ"ל בישראל. 

במהלך הריאיון, התייחס איזנקוט למבצע "מגן צפוני", שהוא אולי גולת הכותרת בקדנציה שלו. "זה אירוע בסדר גודל שלא חווינו אותו, המחשבה פה הייתה מחשבה, מבחינתם, גרנדיוזית", אמר הרמטכ"ל היוצא, "הם הסתכלו הרבה מאוד שנים קדימה שבה יהיה להם הפתעה וקלף בתוך החפיסה שהם יוכלו להשתמש בו במלחמה או בהסלמה רחבה מאוד, לא לשגרה".

 הרמטכ"ל לשעבר, גדי איזנקוט
 

הרמטכ"ל היוצא, גדי איזנקוט (חדשות עשר )

 

ככל הנראה, איזנקוט לא ייכנס לפוליטיקה. מספיק לו לראות את מה שנעשה לקודמו בתפקיד, בני גנץ. איזנקוט התייחס לביקורת על תפקודו של גנץ במבצע "צוק איתן" ואמר: "הייתי סגנו במשך כל המבצע. לא ראיתי שום דבר מהדברים ששמעתי בתקשורת. ראיתי רמטכ"ל נחוש, מקצועי, פיקד רוב הזמן מלפנים. השאיר אותי הרבה שעות במטכ"ל". עם זאת, לבסוף הוסיף כי "יש חוק נהדר שנקרא 'חוק הצינון'. להצטנן זה זמן למחשבה".

הריאיון המלא ישודר ביום שבת ב"המגזין".