"הזנחה פושעת": פועל נהרג לאחר שנפל מגובה באתר בנייה בנתניה

צוות מד"א נאלץ לקבוע את מותו של גבר בן 40, שנמצא ללא סימני חיים לאחר שנפל מגובה של כארבע קומות. "ההרוג הראשון השנה בענף הבנייה - אסור לאפשר להפקרות להמשיך"

פועל כבן 40 מת היום (חמישי) לאחר שנפל מגובה של כארבע קומות באתר בנייה, ברחוב אבא הלל סילבר בנתניה. צוות מד"א שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותו.  

אושרי יצחק, פראמדיק מד"א שנכח בזירה, סיפר: "בחצר אתר הבנייה שכב פועל בשנות ה-40 לחייו, מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית לאחר שנפל מגובה רב. ביצענו בו בדיקות רפואיות על מנת להעניק לו טיפול רפואי אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

 
 
אתר בנייה בראש העין (אילוסטרציה)
 

אתר בנייה (אילוסטרציה, חדשות עשר )

 

ראובן בן שמעון, מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה, מסר: "היום קוברים את ההרוג הראשון לשנת 2019 בענף הבנייה. ניכר מהתמונות הראשוניות שהתקבלו מהשטח כי האתר סובל מהזנחה פושעת בכל הנוגע להסדרי הבטיחות. מצופה כעת ממשרד העבודה לסגור את האתר לתקופה של 30 יום לפחות ולא להסתפק בסגירת האתר לתקופה קצובה של 48 שעות, על הקבלנים לדעת שלמחיר ההפקרות יש גם מחיר כלכלי ומחיר פלילי".

עוד הוסיף בן שמעון כי "הנתונים האחרונים מלמדים שבשנת 2018 כ-64% מהתאונות נגרמו כתוצאה מנפילה מגובה וקיימת עלייה של 14% בכמות ההרוגים. אסור לאפשר להפקרות להמשיך גם בשנת 2019 ועל גורמי האכיפה לרבות יחידת המשטרה פלס שהוקמה זה עתה בלהב 433 לפעול ביד חזקה כנגד מפרי החוק".

פיגומים שקרסו באתר בניין בפתח תקווה
 

פיגומים שקרסו באתר בניין בפתח תקווה (תיעוד מבצעי מד"א)

 

לפני כחודש נהרג פועל כבן 50 מקריסת קיר בעקבות מזג אוויר סוער, במפעל באזור התעשייה עטרות שבסמוך לירושלים. האיש נלכד תחת ההריסות, וכוחות הכיבוי, בסיוע יחידת הכלבנים של צה"ל, גדוד "רם" מחטיבת החילוץ של פיקוד העורף והמשטרה, פעלו במקום במשך שעות ארוכות בניסיון לאתרו. לבסוף, כשאותר, נאלצו הצוותים הרפואיים בזירה לקבוע את מותו. לפי המשטרה, הקיר הוא חלק מבנייה בלתי חוקית במפעל, ובעל המקום עוכב לחקירה.