הפיגוע ברכבת הקלה בירושלים: 18 שנות מאסר לרוצח התיירת

במסגרת הסדר טיעון, גזר ביהמ"ש עונש מאסר על ג'מיל תמימי שדקר למוות את חנה בלדון. ביהמ"ש החליט שלא להטיל עליו מאסר עולם, חרף התנגדות הוריה: "למה שימשיך בחייו?"

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (חמישי) 18 שנות מאסר על ג'מיל תמימי, שדקר למוות את חנה בלדון ברכבת הקלה בירושלים בשנת 2017. זאת, במסגרת הסדר טיעון. נוסף לכך, גזר בית המשפט על תמימי שנת מאסר על תנאי.

לאחר בחינת טענות שני הצדדים, קבע בית המשפט כי יש לכבד את הסדר הטיעון ולהטיל על תמימי את העונשים שעליהם סוכם במסגרתו. היות שתמימי סובל מהפרעה נפשית חמורה, הוחלט שלא להטיל עליו מאסר עולם, ולהסתפק ב-18 שנות מאסר. זאת, חרף בקשותיהם של הוריה של בלדון, שביקשו מבית המשפט שלא להקל בעונשו של תמימי.

 זירת הפיגוע ברכבת הקלה בירושלים
 

זירת הפיגוע ברכבת הקלה בירושלים (תיעוד מבצעי מד"א )

 

"חנה תמיד הפיצה אור ואהבה, היא תמיד חייכה ותמיד הייתה מוכנה לעזור", כתבה האם לבית המשפט, במכתב שכותרתו "מכתב מהאם שבורת הלב של חנה בלדון". אביה של חנה כתב אף הוא: "היא לא תרגיש יותר את הרוח בשיערה, תראה את הים, תצפה בזריחה, וכל שאר הדברים היפים שמהם היא כל כך נהנתה. אז מדוע שהרוצח שלה ייהנה מהדברים הללו וימשיך בחייו?". 

כאמור, ביום הרצח יצא תמימי מההוסטל שבו שהה, ונסע באוטובוס לירושלים. עם הגעתו לעיר רכש תמימי סכין, ולאחר מכן עלה לרכבת הקלה. באותו קרון שהתה גם חנה בלדון, בת 21, אזרחית בריטית ששהתה בישראל במסגרת חילופי סטודנטים. תמימי התקדם לכיוונה של בלדון, וכאשר זו סובבה אליו את גבה, דקר אותה שבע פעמים וגרם למותה.