11 שנות מאסר למחבל שתכנן לפגוע ברה"מ ובראש עיריית י-ם

ביהמ"ש גזר עונש מאסר על מוחמד רשדה, שביקש לבצע שורת פיגועים במטרה לפגוע באנשי ציבור בכירים, והורשע בסיוע לאויב, ריגול וקשירת קשר לביצוע רצח

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (חמישי) 11 שנות מאסר על מוחמד ג'מאל רשדה, בן 30 ממחנה הפליטים שועפאט, שתכנן שורת פיגועים במטרה לפגוע באנשי ציבור, בהם פגיעה בראש הממשלה בנימין נתניהו, וראש עיריית ירושלים לשעבר, ניר ברקת. רשדה הורשע בקשר לסיוע לאויב בזמן מלחמה, הכנה לביצוע מעשי רצח שהם מעשי טרור, ריגול וקשירת קשר לביצוע רצח. נוסף לעונש המאסר, גזר בית המשפט על רשדה שמונה חודשי מאסר על תנאי.

רשדה הורשע במסגרת הסדר טיעון בכך שבהכוונת גורמי טרור מחו"ל, תכנן לבצע פיגועי טרור נגד מגוון יעדים, בהם פגיעה באישים בכירים. כמו כן, עלה כי הוא תכנן לבצע פיגועי טרור נגד מבנים השייכים לקונסוליה האמריקאית, ונגד משלחת של נציגים קנדיים השוהים בירושלים במטרה לאמן את כוחות הרשות הפלסטינית בגדה. נוסף לכך, הורשע רשדה בביצוע מהלכים מקדימים לאיסוף מודיעין אודות היעדים נגדם תכנן לבצע פיגועים, בהוראתו של פעיל הטרור מסוריה.

 מחנה הפליטים שועפאט
 

מחנה הפליטים שועפאט (רויטרס )

 


עו״ד שחר מלול מפרקליטות מחוז ירושלים אמר כי ״גזר הדין מבטא את חומרת העבירות שביצע הנאשם אשר יש בהן כדי לפגוע בבטחון המדינה ובמרקם החיים העדין בישראל. הפרקליטות תמשיך לפעול בנחישות על מנת להביא למיצוי הדין עם כל מי שינסה לפגוע בבטחון מדינת ישראל ובתושביה״.

ניר ברקת אמר בתגובה לגזר הדין: "אני רוצה להודות באופן אישי לשב״כ ולכוחות הביטחון שהביאו לדין את המחבל המתועב שתיכנן לפגוע בראש הממשלה בנימין נתניהו ובי. אמרתי אז, אומר גם היום - דבר לא ירתיע אותנו. נמשיך לפעול בנחישות, לפי תפיסת עולמנו, לחיזוקה של מדינת ישראל ובירתה הנצחית ירושלים".