גלנט חותם על טופס ההתפקדות לליכוד במסע"ת, חדשות עשר

יואב גלנט הודיע על הצטרפותו לליכוד; רה"מ: "התרשמתי מרצינותך"

שר הקליטה, שמונה מוקדם יותר לתפקידו, הכריז כי יתמודד בפריימריז של מפלגת השלטון. "מצפה לקחת חלק מרכזי בהמשך העשייה הביטחונית, הכלכלית והחברתית"

בחירות 2019: שר הקליטה יואב גלנט הודיע היום (רביעי) באופן רשמי על הצטרפותו למפלגת הליכוד. במסיבת עיתונאים משותפת שערך עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר כי "אני מצפה לקחת חלק מרכזי בהמשך העשייה הביטחונית, הכלכלית והחברתית". גלנט מונה לתפקיד שר הקליטה כשעתיים קודם ההצהרה.

"למעלה מ-40 שנים אני חייל בשירות מדינת ישראל, שדות הקרב מוכרים לי היטב. מעולם לא נרתעתי מקשיים ומאתגרים - נהפוך הוא, פעלתי עם אחיי לנשק יום אחר יום במקומות מסוכנים", הוסיף גלנט. "תעוזה, נחישות והתמדה, נדרשות להובלת המשימות ונשיאה באחריות. מקור העוצמה ממנו ינקתי כוח מאז ועד היום היה ועודנו אמונתי המוחלטת בחיוניות מדינת ישראל וצה"ל".

 
 
 
נתניהו וגלנט
 

נתניהו וגלנט (חדשות עשר)

 

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

השר גלנט, פנה לראש הממשלה ואמר לו: "בשנים האחרונות אני עוקב מקרוב אחר האופן המרשים שבו אתה מנהיג את מדינת ישראל בעולם סואן ובאזור עוין". "אני רואה את קור הרוח ושיקול הדעת בהחלטות מורכבות מאוד בנושא ביטחון מדינת ישראל ובייצור כוחה ומעמדה בעולם", הוסיף שר הקליטה. "למרות המאבק המתנהל כנגדך אני רואה מקרוב כיצד אתה מנווט בחוכמה ובנחישות את מדינת ישראל במציאות רבת אתגרים. יישר כוחך. אני גאה להצטרף לליכוד ומצפה לקחת חלק מרכזי בעשייה הביטחונית והכלכלית".

"גם הממשלה הבאה תורכב ע"י נתניהו ואני מתחייב להתייצב לצדו ולהמשיך להוביל מדיניות ביטחונית נחושה לצד תפיסה כלכלית וחברתית נאורה. אני מודה לך על האמון ועל השותפות. האתגרים רבים אך ידינו תמשיך להיות על העליונה. תחת הנהגתך נעשה ונצליח", סיכם גלנט.

 גלנט במסע"ת בו הוא מכריז על הצטרפותו לליכוד
 

גלנט במסע"ת בו הוא מכריז על הצטרפותו לליכוד (חדשות עשר)

 

את מסיבת העיתונאים פתח ראש הממשלה, שאמר: "אנחנו מקבלים היום לשורות הליכוד את גלנט. אלוף במילואים שירת בצה"ל במשך 35 שנים, פיקדת על הרבה מבצעים, היית מפקד פיקוד דרום, כולל במבצע עופרת יצוקה, והיית שר מצוין וחבר קבינט. התרשמתי עמוקות מהרצינות והמקצועיות שלך".

"בהיותך בקבינט סייעת לי ולממשלה לקבל החלטות חשובות וחלקן מאוד נועזות כדי להתמודד עם האתגרים סביבנו, קודם כול מניעת ההתבססות האיראנית בסוריה, דבר שאנחנו עושים בהצלחה יתרה ופעולות נוספות שהשתיקה יפה להם", הוסיף ראש הממשלה. "אני חייב להגיד - התרומה שלך תהיה לא פחות גדולה גם בשורות הליכוד. אני רוצה לברך אותך – ברוך הבא".

 

‏בתוך כך, הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ צירף אדם ראשון למפלגת "חוסן לישראל" - אלון שוסטר, ראש מועצת שער הנגב לשעבר. שוסטר מכהן כיום כיו"ר קיבוץ חצרים, והודיע מוקדם יותר השבוע כי הוא מסיים את תפקידו. גנץ ושוסטר הם חברים ותיקים ואף שירתו בצבא זה תחת פיקודו של זה. כמו כן, נודע כי גנץ ניסה לגייס גם את גדי ירקוני, ראש מועצת האזורית אשכול, אך ככל הנראה לא הצליח.

מוקדם יותר נודע כי ראש עיריית נצרת, עלי סלאם, יצטרף למפלגת תע"ל, בראשותו של אחמד טיבי, שפרש אתמול מהרשימה המשותפת.