בחירות 2019: ח"כ מיקי רוזנטל הודיע שלא יתמודד לכנסת הבאה

ברקע הפיצול מהתנועה ומצבה העגום של מפלגתו בסקרים, חבר הכנסת מהעבודה החליט שלא לנסות להיבחר פעם נוספת. "שותף לכישלון המפלגה, מסיק מסקנות ולוקח על כך אחריות"

בחירות 2019: חבר הכנסת מיקי רוזנטל (העבודה) הודיע היום (רביעי) כי לא יתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. זאת, לאחר כהונה שנמשכה שתי קדנציות.

"אני פורש מפוליטיקה מפלגתית, אך איני פורש מהציבוריות הישראלית. אמשיך להיאבק על דמותה של ישראל כמדינה יהודית, שוויונית וחותרת לשלום, חברה צודקת יותר ומושחתת פחות", אמר רוזנטל. "אף פעם לא ראיתי בחברותי בכנסת מטרה והפוליטיקה בעיני היא רק אמצעי. אני מסכם בגאווה את 6 שנות שירותי בכנסת, עם חקיקה משמעותית מאוד ועבודה פרלמנטרית מעמיקה, לא פופוליסטית".

 
 
 
בחירות 2019
 

בחירות 2019 (חדשות עשר )

 

האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

"את הפוליטיקה עצמה מעולם לא חיבבתי ומעולם לא הצטיינתי בה", הוסיף רוזנטל. "כל חיי המקצועיים הייתי מהמובילים ולשם אני שואף. אני מאמין בכל ליבי באחריות אישית של אנשי ציבור ולא רק בדיבורים. אני שותף לכישלונה של מפלגת העבודה, מסיק מסקנות ולוקח על כך אחריות". 

"חבר כנסת באופוזיציה דומה למדי לשוער כדורגל. הוא עובד במניעה. מניעה של מהלכים שרירותיים, פוגעניים וסקטוריאליים", סיכם רוזנטל. "על אף שלרוב תהיה התהילה של החלוצים והמבקיעים, אני גאה בתפקידי כשוער באופוזיציה. מנעתי כוונות זדון רבות של הממשלה. זהו תפקיד כפוי טובה אבל חשוב מאוד לדמוקרטיה".

יו"ר התנועה ציפי לבני אמרה בתגובה להודעת רוזנטל כי "הוא היה לוחם ללא חת בכנסת, שקולו תמיד חזק, נקי, חד וצלול נגד השחיתות ובעד החלשים. בטוחה שהמצפן הזה לא ישתנה בכל מקום אליו תלך". חברת הכנסת קארין אלהרר כתבה עליו: "הוא מהאנשים הטובים שיש בכנסת. פרלמנטר מעולה ובעיקר חבר. מצער שאתה עוזב מיקי אבל אני בטוחה שעוד נשמע על עשייתך".

 

בתוך כך, יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי אמר היום כי "אני לא מאמין שאפשר להזדעזע מכל סיפורי נתניהו ואחרי זה לומר 'אנחנו נשב איתו'. אני קורא ללפיד ולגנץ להתחייב מראש שלא ישבו בממשלה בראשות נתניהו". הדברים נאמרו בכנס התנועה הקיבוצית בים המלח.

כזכור, לפני כשבוע החלו פעילים במפלגת העבודה לאסוף חתימות על מנת להדיח את יושב הראש, אבי גבאי, מתפקידו. זאת, לאחר שח"כ איתן כבל קרא לגבאי לפרוש נוכח אי ההצלחה בסקרים, ונתמך על ידי חברי הכנסת אילת נחמיאס-ורבין ויוסי יונה. בצל זאת, דווח כי חלק מחברי הכנסת במפלגה, שהבינו כי אינם נמצאים במקום ריאלי כדי להיבחר לכנסת הבאה, שוקלים להודיע כי לא ירוצו.

פעילים של מפלגת העבודה פתחו קבוצה באלפיקציית וואטסאפ, הנקראת "צירי ועידה להחליף את גבאי", וכתבו: "יתקיים בקרוב מאוד כנס החתמה ודיון. המטרה – להחתים 1,350 צירי ועידה. הדרישה – לדרוש דיון והצעה לקיים פריימריז פתוחים\סגורים ליושב ראש ורשימה לכנסת ה-21 בלי שום שריון".