שני ילדי מבקשי מקלט חלו בחצבת בת"א; חשש מהתפשטות המחלה

משרד הבריאות חיסן הבוקר מאות ילדים בדרום תל אביב. בד בבד, דווח על חשיפה אפשרית לחולה חצבת בבית מרקחת באשדוד ובטיסה מאוקראינה לישראל

בהלת החצבת: מאות ילדים בגנים בדרום בתל אביב חוסנו הבוקר (שלישי), זאת בשל הידבקות שני ילדי מבקשי מקלט בחצבת.

מטעם משרד הבריאות נמסר בתגובה: "בעקבות 2 מקרי תחלואה בחצבת בקרב ילדי חסרי מעמד באשכול גנים שבדרום תל אביב, חוסנו 800 מגעים של אותם החולים. ככלל, משרד הבריאות מזה שנים מחסן את כלל הילדים בישראל, כולל ילדים חסרי מעמד גם בשגרה וגם בעת התפרצויות. צעדים אלו ננקטים מתוך רצון לשמור על בריאות הציבור".

 חצבת
 

חצבת (ISTOCK )

 

במקביל, נודע על חשיפה אפשרית לחולה חצבת שביקר ביום ראשון בין השעות 13:00-10:00 בבית המרקחת "מעין חיים" ברחוב הפלמ"ח 20 באשדוד. ילידי 1957 ואילך שלא מחוסנים בשתי מנות נגד חצבת, מוזמנים לפנות בהקדם ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריהם על מנת לברר את הצורך בקבלת חיסון.

 
 
 

בד בבד, משרד הבריאות דיווח כי חולה חצבת עלה לטיסת UIA מספר 787 שיצאה מאוקראינה לישראל בלילה בין חמישי לשישי  (4-3 בינואר) ונחתה בשעה 01:00 שעון ישראל. במשרד ביקשו מנוסעי הטיסה שנולדו אחרי שנת 1957 ואינם מחוסנים בשתי מנות חיסון נגד חצבת, לפנות בהקדם ללשכת הבריאות הקרובה ביותר, על מנת לברר את הצורך בקבלת חיסון נגד חצבת. עוד נמסר כי ניתן לקבל את החיסון עד מחר בערב.