רה"מ נתניהו, חדשות עשר

רה"מ נתניהו: "ביקשתי להתעמת עם עדי המדינה – וסורבתי"

נתניהו, שמסר הצהרה מול המצלמות, טען שהוא מוכן לעבור עימות בשידור חי מול הציבור והדגיש כי הוא בטוח בצדקתו. "גם לראש ממשלה יש את הזכות להליך הוגן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (שני) כי "במהלך החקירות נגדי, דרשתי עימות עם עדי המדינה. רציתי להסתכל להם בעיניים ולהטיח בהם את האמת. דרשתי עימות פעם אחת וסורבתי. דרשתי עימות פעם שנייה ושוב סורבתי". הכוונה של נתניהו היא לעימותים עם מקורבו לשעבר, ניר חפץ ושלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר.

"מדוע סירבו לי לאפשר את העימות הזה שהוא כל כך הכרחי לבירור האמת? ממה יש להם לפחד? מה יש להם להסתיר? אני לא מפחד, לי אין מה להסתיר", אמר נתניהו, "מדוע סירבו לי לאפשר את העימות הזה שהוא כל כך הכרחי לבירור האמת? ממה יש להם לפחד? מה יש להם להסתיר? אני לא מפחד, לי אין מה להסתיר", אמר נתניהו, " ולכן אני חוזר על הדרישה הזאת – לעימות עם עדי המדינה. מצדי, שהעימות הזה יהיה בשידור חי. שהציבור יראה הכל, ישמע הכל, יידע את כל האמת. אני בטוח בצדקתי".

"יותר מזה", המשיך ראש הממשלה, "אני מבקש להתעמת עם כל העדים שמסרו דברים שלא תאמו את העמדה שלי – את האמת. גם לראש ממשלה יש את הזכות להליך הוגן. אני אסתור את כל הדברים שהם אומרים - כי אני יודע את אמת, ואני בטוח באמת".

 רה"מ נתניהו
 

רה"מ נתניהו בהצהרה לתקשורת (חדשות עשר )

 

בפתח דבריו אמר רה"מ: "בימים האחרונים הייתה סערה ציבורית ולכן אני מבקש להבהיר בראשית דבריי: מערכת המשפט היא אחת מיסודות הדמוקרטיה הישראלית, ובדמוקרטיה יכולה להיות ביקורת על מערכת המשפט ועל הממשלה. זאת אינה התקפה על שלטון החוק - זאת טענה לגיטימית". 

נתניהו התייחס לפרשת בזק-וואלה ואמר: "שמעתי שלא הזמינו את הרגולטור החשוב ביותר בתיק 4000 – את הממונה על ההגבלים העסקיים, ד"ר אסף אילת. אם זה נכון – למה לא הזמינו אותו? אולי משום שברשות להגבלים העסקיים אמרו לתקשורת שההחלטה על מיזוג בזק-יס התקבלה בלי שום התערבות שלי וגם לא של מישהו מטעמי. אם זה נכון שד"ר אילת לא זומן לעדות – אני דורש שהוא יזומן מיד. וכשיזמנו אותו, ישמעו ממנו שלא התערבתי בהחלטה על מיזוג בזק-יס, כמו שלא התערבתי למנוע את יישום הרפורמה שריסקה את המונופול של בזק ועלתה לה מיליארדי שקלים".

"נהגתי לאורך כל הדרך במקצועיות מוחלטת ואני רוצה לומר לכם מילה אחת על ההאשמה הכי חמורה נגדי: על מה הם מדברים כשהם מדברים על שוחד? על כסף? על מעטפות? על חשבונות בנק? על איים ביוון? מה פתאום. הם מדברים על תקשורת אוהדת. אני, האישיות הציבורית הכי מושמצת בתקשורת בתולדות המדינה, אני קיבלתי תקשורת אוהדת. איזה אבסורד. בוואלה, כמו בכל אמצעי התקשורת, קיבלתי אין סוף של כתבות עוינות וההאשמה הזאת היא פשוט בדיחה", הוסיף. 

בנימין נתניהו
 

בנימין נתניהו (רויטרס)

 

"אם כבר קובעים בפעם הראשונה בהיסטוריה שסיקור חיובי הוא שוחד – אז רבותיי, תעשו את העבודה שלכם כמו שצריך. איך לא חוקרים את יאיר לפיד שנפגש עשרות פעמים עם נוני מוזס בדירת מסתור בסביון, ואחר כך מחק את תיעוד הפגישות הללו ודאג לכך שכל סיעתו תצביע בעד החוק של נוני לסגור את העיתון המתחרה של ישראל היום. וכמובן שהוא קיבל ממנו תקשורת אוהדת ומלטפת", אמר נתניהו, "חשוב שתבינו את זה – אותי, שפיזרתי את הכנסת כדי לקבור את החוק, וקיבלתי מנוני רצח אופי לי ולמשפחתי, אותי רוצים להעמיד לדין. אבל 43 חברי כנסת ושרים שהצביעו בעד החוק וקיבלו תקשורת מחבקת – אותם לא מזמינים אפילו לכוס קפה אצל החוקרים".

לבסוף פנה ראש הממשלה לציבור ואמר: "אזרחי ישראל – השמאל יודע שבמאבק על דרך ועל הישגים הוא אינו יכול לנצח אותנו, אז הוא מחפש דרכים אחרות כדי להפיל את שלטון הימין. לחץ בלתי פוסק על היועץ המשפטי לממשלה, לחץ בלתי פוסק להעמיד אותי לדין. אתם יודעים שיכולתי להפסיק את מסע הציד הנורא הזה, נגדי ונגד משפחתי שנמשך במשך שנים, אילו רק הייתי מציע למשל התנתקות חדשה, לסגת לקווי 67, לחלק את ירושלים, להפקיר את ביטחון ישראל. אך אני לעולם לא אעשה את זה. אני אמשיך להיאבק למען הביטחון שלנו, אני אמשיך בעשייה האדירה הזאת שהופכת את ישראל לכוח עולה בעולם. אמשיך לדרוש צדק ואמת ואני דורש את העימות עם עדי המדינה עכשיו".

על פי הערכות, קצב הדיונים המהיר בפרקליטות בנוגע לחקירות נתניהו עשוי להביא לכך שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יפרסם את מסקנותיו כבר בחודש פברואר - כחודשיים לפני הבחירות. כך מסר בשבוע שעבר גורם משפטי לחדשות עשר. בתוך כך, באותו יום יסתיימו הדיונים על תיק 1000. כפי שפורסם בחדשות עשר, היועמ"ש צפוי להגיש כתב אישום בגין הפרת אמונים נגד ראש הממשלה. בשל כך, התיק נגד הטייקון ארנון מילצ'ן ייסגר, והוא יהיה עד תביעה מרכזי בתיק.

לאור ההערכות, נתניהו תקף ביום שבת את מה שהוא כינה "ריצת אמוק" בנוגע למהירות שבה מנסים לטענתו בפרקליטות להמליץ על כתב אישום בכפוף לשימוע בפרשת בזק-וואלה. "משהו מריח לא טוב. הזמן הממוצע להחלטה על תיקים של אנשי ציבור בפרקליטות מגמר חקירות המשטרה הוא 18 חודשים", נמסר מטעמו של ראש הממשלה. "בתיק 4000 זה לוקח פחות מ-18 ימים, או כמו שהדליף גורם בפרקליטות לברוך קרא - 'תיק בשבוע'".