תמונת ארכיון: תקיפת חיל האוויר ברצועת עזה, חדשות עשר

בתגובה לירי הרקטה: צה"ל תקף מטרות של חמאס בצפון רצועת עזה

מטוסי חיל האוויר תקפו מספר מטרות של הארגון בתגובה לירי הלילה לעבר אשקלון. דיווח פלסטיני: בתקיפות נפגע "מוצב אשקלון" • הלימודים בעוטף עזה יתקיימו כסדרם

מטוסי קרב ומסוק של חיל האוויר תקפו הבוקר (שני) מספר מטרות בצפון רצועת עזה - כך נמסר מדובר צה"ל. התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטה הלילה משטח הרצועה אל אשקלון. מוקדם יותר דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "קודס נט" כי חיל האוויר תקף את מוצב "אשקלון" של חמאס, בצפון הרצועה. חרף האירועים במהלך הלילה - לא הוצאו הנחיות מיוחדות לתושבי עוטף עזה והלימודים באזור מתקיימים כסדרם.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "צה״ל רואה בארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה. צה״ל ימשיך להגן על אזרחי מדינת ישראל ונחוש לפעול נגד כל פעולת טרור מרצועת עזה".

 יירוט מערכת כיפת ברזל בשמי אשקלון
 

יירוט מערכת כיפת ברזל בשמי אשקלון (רויטרס )

 

הלילה, שוגרה רקטה מרצועת עזה לעבר ישראל ויורטה בהצלחה על ידי מערכת "כיפת ברזל". בשעה 03:10 נשמעה אזעקה באשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון, ורגעים ספורים לאחר מכן דיווחו אזרחים על הדי פיצוצים שנשמעו באזור. מדובר צה"ל נמסר כי "הופעלה אזעקת צבע אדום בעיר אשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון. זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לעבר שטח ישראל, שיורט על ידי לוחמי 'כיפת ברזל'". 

אמש תקפו מסוקי חיל האוויר שתי עמדות חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה לצרור בלונים שחובר אליו מטען נפץ לעבר העוטף, ששוגר מוקדם יותר. הפלסטינים דיווחו על מספר תקיפות בדרום ובמזרח הרצועה. מדובר בתקיפה החמורה ביותר ברצועה מאז נובמבר בשנה שעברה.

לפי דיווחים ברצועה, צה"ל פגע במטרות באזור חאן יונס, במזרח הרצועה ובמטרה מזרחית למחנה פליטים ג'באליה. לפי הדיווחים מדובר בעמדת תצפית של אחד הפלגים הפלסטינים. בצה"ל מסרו כי רואים את שיגור הטיסן המאולתר כאירוע חמור שכן היה בכוחו לשאת מטען נפץ כבד יותר ואף לגרום לנפגעים.