רקע יהודי וביקורת על ישראל: חברת הקונגרס שמסעירה את ארה"ב

אלכסנדריה אוקסיו קורטז בת ה-29 הושבעה בשבוע שעבר לבית הנבחרים האמריקני, והרימה מספר גבות בקרב חברי הממשל. בין היתר, האשימה קורטז את ישראל ב"ביצוע טבח בעזה"

בבית הנבחרים של ארה"ב בולטת חברת הקונגרס הדמוקרטית החדשה, אלכסנדריה אוקסיו קורטז. קורטז בת 29, הגיל הצעיר ביותר בהיסטוריה של חבר או חברת קונגרס, והיא מסמלת את המפנה שעובר על המפלגה הדמוקרטית; היא מאוד ליברלית, מהאגף הפרוגרסיבי של ברני סנדרס במפלגה.

הימין האמריקני אוהב לתקוף אותה, ובימים אלה היא זוכה להשמצות לאחר שפורסם סרטון שלה רוקדת במהלך תקופת לימודיה באוניברסיטה. אחרים, מנגד, דווקא ראו בכך משב רוח רענן.

קורטז ידועה בהתבטאויות אנטי ישראליות, ובין השאר היא האשימה את ישראל בהפעלת כוח מופרז במהומות על הגדר בעזה. בנוסף, כתבה בחשבון הטוויטר שלה כי "מדובר בטבח, והדמוקרטים לא יכולים להמשיך לשתוק על כך". למרות הביקורת שלה על ישראל, בחנוכה האחרון, במהלך אירוע הדלקת נרות, גילתה קורטז כי יש לה שורשים יהודיים מצד אמה.

 ראשידה טאליב, חברת הקונגרס הפלסטינית-מוסלמית
 

ראשידה טאליב, חברת הקונגרס הפלסטינית-מוסלמית ( רויטרס)

 

בעלת בריתה בקונגרס החדש היא ראשידה טאליב, חברת הקונגרס הראשונה ממוצא פלסטיני, שקראה להדיח את טראמפ וכינתה אותו בכינוי גנאי בסרטון שהפך לויראלי. קורטז מיהרה לגונן על טאליב, והצביעה על צביעות הרפובליקנים, שתומכים בנשיא שהתהדר בתקיפת נשים.