תקיפת צהל ברצועה , החדשות 13

בתגובה למטען ששוגר מעזה: חיל האוויר תקף עמדות חמאס ברצועה

מסוקי צה"ל תקפו שתי מטרות של ארגון הטרור, ולפי דיווחים פלסטיניים מדובר בתקיפות בדרום הרצועה באזור חאן יונס ובמזרח הרצועה. צה"ל על שיגור הטיסן: מדובר באירוע חמור

חיל האוויר תקף היום (ראשון) שתי עמדות חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה לצרור בלונים שחובר אליו מטען נפץ לעבר העוטף, ששוגר מוקדם יותר. הפלסטינים דיווחו על מספר תקיפות בדרום ובמזרח הרצועה. מדובר בתקיפה החמורה ביותר ברצועה מאז נובמבר בשנה שעברה.

לפי דיווחים ברצועה, צה"ל פגע במטרות באזור חאן יונס, במזרח הרצועה ובמטרה מזרחית למחנה פליטים ג'באליה. לפי הדיווחים מדובר בעמדת תצפית של אחד הפלגים הפלסטינים.

בצה"ל מסרו כי רואים את שיגור הטיסן המאולתר כאירוע חמור שכן היה בכוחו לשאת מטען נפץ כבד יותר ואף לגרום לנפגעים.

 אחת מעמדות התצפית של חמאס שהותקפו הערב
 

אחת מעמדות התצפית של חמאס שהותקפו הערב ( חדשות עשר)

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, בתגובה לתקיפה: "תגובת צה״ל להפרחת מטען הנפץ הבוקר בשדות נגב הייתה הכרחית. חמאס מותח את החבל ו'בודק' את מדיניות ההכלה והאיפוק של ישראל. הפרחת מטעני הנפץ מרצועת עזה הן בגדר עליית מדרגה. אין הבדל בין מטעני נפץ מחוברים לבלונים לבין ירי טילים. אנחנו מצפים וסומכים על הממשלה ומערכת הביטחון שידעו להשיב את השקט לאזור".

כאמור, צרור בלונים שאליו הוצמד מטען נפץ בדמות מל"ט אותר בסמוך ליישוב במועצה האזורית שדות נגב. חבלני משטרה הגיעו למקום, ובמהלך הטיפול במטען הוא התפוצץ – אך לא היו נפגעים באירוע. במשטרה ביקשו מהציבור "לנקוט משנה זהירות בכל הקשור לחפצים חשודים, בלונים ועפיפונים, שעלולים להכיל חומר נפץ או חומרי בערה העלולים לסכן את שלם הציבור".  

טיסן עם מטען נפץ ששוגר לעוטף עזה
 

טיסן עם מטען נפץ ששוגר לעוטף עזה (חדשות עשר )

 

"אנחנו לא מאמינים בהסדרה", אמר לאחר האירוע ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן. "חמאס מנצל את התקופה להתחמש, וזה קורה בזמן שאנחנו מזרימים את הכסף הקטארי לרצועה. מדובר בעליית מדרגה. חמאס קובע את כללי המשחק. הפעם חייבת להיות תגובה צה"לית".

ביום שישי הפגינו כ-10,000 פלסטינים בגבול הרצועה. המפגינים התפרעו, הבעירו צמיגים, יידו אבנים והשליכו מטענים לעבר כוחות צה"ל. דובר צה"ל מסר כי המטענים לא עברו את הגדר. כוחות הביטחון השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ובאש חיה. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי 15 בני אדם נפצעו במהלך העימותים עם חיילי צה"ל. 

בסוף השבוע שעבר, לראשונה מזה כמה שבועות, נורתה רקטה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. מדובר צה"ל נמסר אז כי לא הופעלה התרעת צבע אדום, והרקטה נפלה בשטח פתוח. לא דווח על נזק או על נפגעים. בתגובה לירי, מסוק קרב של צה"ל תקף עמדה של חמאס בדרום הרצועה.

 צרור הבלונים והטיסן עם מטען הנפץ בעוטף עזה

צרור הבלונים והטיסן עם מטען הנפץ בעוטף עזה (חדשות עשר )

 

לפני כשבועיים אותרו בלוני תבערה שנשלחו מעזה בישובים במועצה האזורית שדות נגב שבעוטף עזה. למקום הגיעו כוחות משטרה, בהם חבלן, על מנת לנטרל את הבלון. זו הייתה הפעם הראשונה מזה שבועות שבלון תבערה נוחת בשטח ישראל. 

האירוע החריג התרחש כאשר צה"ל נערך להפגנות השבועיות על גדר המערכת, כבכול יום שישי במהלך החודשים האחרונים.