גן ילדים (אילוסטרציה), Fotolia

"הוכו במקלות": 4 עובדי צהרון נעצרו בחשד לאלימות כלפי ילדים

תלמידי כיתות ב' מת"א התלוננו על אלימות קשה שחוו מצד אנשי הצוות במסגרת החינוכית, וטענו בין היתר כי הוכו על ידם באמצעות חפצים חדים. מחר תוגש בקשה להארכת מעצרם

המשטרה עצרה היום (ראשון) שלושה עובדים בצוות צהרון בתל אביב, בחשד לביצוע עבירות אלימות בתלמידי כיתות ב' ששהו תחת השגחתם. בשבוע שעבר נעצר תושב תל אביב בן 30, החשוד אף הוא במעשי האלימות בצהרון, ומעצרו הוארך עד מחר.

בשבוע שעבר התקבל דיווח במשטרה אודות טענות של תלמידים, שהתלוננו על אלימות קשה שהם חווים מצד עובדי מסגרת הצהרון. התלמידים טענו כי העובדים היכו אותם באמצעות מקלות וחפצים, ועל אחד מהתלמידים נמצאו סימני חבלה. מחר תבקש המשטרה להאריך את מעצר ארבעת החשודים בבית משפט השלום.

 גן ילדים, אילוסטרציה
 

גן ילדים, אילוסטרציה ( Fotolia)

 

לפני כשבועיים, פורסמו בחדשות עשר הקלטות שתיעדו תלמידי כיתה ב' בבית הספר באשקלון הסובלים מתחילת השנה מצרחות וקללות מצד המורה שלהם.

המורה הוותיקה לשכבת הגיל פרשה במפתיע לגמלאות, ובמקומה הגיעה מורה חדשה, חסרת ניסיון. הבעיות החלו כבר בימים הראשונים, כשהמורה החדשה טענה שהילדים לא ממושמעים ואילו הם סיפרו שהיא צועקת וגורמת להם לכאבי ראש. אך בחודש שעבר הסיפור התפוצץ – תינוקת שאחיה לומד בכיתה, שיחקה בטלפון הנייד של אמה וחייגה בטעות לשעון החכם של אחיה. האמא הזדעזעה לשמוע צרחות איומות מפי המורה שלה בנה. "היה לי קשה לשמוע את זה. זה ממש צרחות, לא צעקות", סיפרה.

האם המבוהלת העלתה את השיחה בקבוצת הוואטסאפ של ההורים, ואלו כתבו "אני בהלם", "אני מזועזעת, היא חולת נפש" ועוד. בהחלטה משותפת, התייצבו ההורים בבית הספר, הוציאו את הילדים מהכיתה והשמיעו למנהל את ההקלטות. המנהל, בתגובה, השעה את המורה עד לסיום הבירור בעניינה.

לפתע, ההורים קיבלו הודעת התנצלות מהמורה ובה כתבה, בין היתר, כי "לצערי הרב, היום התבטאתי באופן שלילי ביותר ואני מצרה על כך. אני מבינה לליבכם השוצף. אני מבטיחה לכם ולעצמי שאירועים כאלה לא יקרו שוב בעתיד ואעשה הכל למען הילדים המקסימים שלכם. אני לוקחת אחריות מלאה על רגע של שפל ומבטיחה לתקן את הנעשה". ההתנצלות לא התקבלה, ולפי אחת האמהות "היא לא צריכה להמשיך ללמד לא בכיתה ולא בבית הספר". ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "הסוגיה מטופלת על ידי גורמי המקצוע במחוז הדרום".