רובוט מנטרל מטען מחובר לצרור בלונים בעוטף עזה, חדשות עשר

מטען נפץ מחובר לצרור בלונים אותר בעוטף עזה; אין נפגעים

המטען, בדמות מל"ט, נפל ליד יישוב במועצה האזורית שדות נגב. חבלני המשטרה הגיעו למקום, ובמהלך הנטרול החפץ התפוצץ. "מדובר בעליית מדרגה, חייבת להיות תגובה של צה"ל"

צרור בלונים שאליו הוצמד מטען נפץ בדמות מל"ט אותר היום (ראשון) בסמוך ליישוב במועצה האזורית שדות נגב. חבלני משטרה הגיעו למקום, ובמהלך הטיפול במטען הוא התפוצץ – אך לא היו נפגעים באירוע. במשטרה ביקשו מהציבור "לנקוט משנה זהירות בכל הקשור לחפצים חשודים, בלונים ועפיפונים, שעלולים להכיל חומר נפץ או חומרי בערה העלולים לסכן את שלם הציבור".  

"אנחנו לא מאמינים בהסדרה", אמר לאחר האירוע ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן. "חמאס מנצל את התקופה להתחמש, וזה קורה בזמן שאנחנו מזרימים את הכסף הקטארי לרצועה. מדובר בעליית מדרגה. חמאס קובע את כללי המשחק. הפעם חייבת להיות תגובה צה"לית".

 בלון עם כלי טייס בלתי מאוייש שפל בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול
 

בלון עם מטען שנפל בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול (דוברות המשטרה)

 

ביום שישי הפגינו כ-10,000 פלסטינים בגבול הרצועה. המפגינים התפרעו, הבעירו צמיגים, יידו אבנים והשליכו מטענים לעבר כוחות צה"ל. דובר צה"ל מסר כי המטענים לא עברו את הגדר. כוחות הביטחון השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ובאש חיה. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי 15 בני אדם נפצעו במהלך העימותים עם חיילי צה"ל. 

בסוף השבוע שעבר, לראשונה מזה כמה שבועות, נורתה רקטה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. מדובר צה"ל נמסר אז כי לא הופעלה התרעת צבע אדום, והרקטה נפלה בשטח פתוח. לא דווח על נזק או על נפגעים. בתגובה לירי, מסוק קרב של צה"ל תקף עמדה של חמאס בדרום הרצועה.

לפני כשבועיים אותרו בלוני תבערה שנשלחו מעזה בישובים במועצה האזורית שדות נגב שבעוטף עזה. למקום הגיעו כוחות משטרה, בהם חבלן, על מנת לנטרל את הבלון. זו הייתה הפעם הראשונה מזה שבועות שבלון תבערה נוחת בשטח ישראל. 

האירוע החריג התרחש כאשר צה"ל נערך להפגנות השבועיות על גדר המערכת, כבכול יום שישי במהלך החודשים האחרונים.