יחימוביץ': "נתניהו מנסה להכתיב לרשויות החוק את קצב העבודה"

יו"ר האופוזיציה התייחסה לחקירות רה"מ: "ידע שלוח הזמנים של מנדלביט השתנה, לכן הקדים את הבחירות". גלנט, שעזב את כולנו: "אלפי קצינים יודעים מדוע בני גנץ שותק"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה), התייחסה הבוקר (שבת) לחקירות רה"מ נתניהו ולמתקפה נגד היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. "נתניהו ידע את לוח הזמנים. הוא ידע שהמשטרה והפרקליטות ממליצות להעמיד אותו לדין בעבירה שהיא מהחמורות – שוחד. הוא ידע שלוח הזמנים של מנדלבליט יחייב אותו לקבל החלטות לפני הבחירות ולכן, הקדים את הבחירות", אמרה יחימוביץ' באירוע שבתרבות במודיעין.

לדבריה, "יש כאן ניסיון להכתיב לרשויות שלטון החוק את קצב העבודה שצריכה להיות מקצועית – התוצאות חמורות מאוד". חברת הכנסת הוסיפה כי "המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך הוא מינוי של נתניהו וזכה לקריאות בוגד משום שבחר להיות נאמן לתפקיד שהוא ממלא ולא לאדם שמינה אותו".

כמו כן, התייחסה יחימוביץ' למצבה של מפלגת העבודה בסקרים: "אני זוכרת תקופות קשות לא פחות שמפלגת העבודה הצליחה להיחלץ מהן. מאמינה שיש לנו בסיס בוחרים שמאמין בנו ובערכי המפלגה". לדבריה, "אני מאמינה שלמרות הכעס נשכנע אותם עם הערכים שאנו מציעים". בנוסף, התייחסה יחימוביץ' לכניסתו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ למערכת הפוליטית: "אני רוצה שתהיה חבירה למפלגתו של גנץ ושיצטרפו אל מפלגת העבודה אנשים טובים שיחזקו אותנו, אך כל זה יתאפשר רק עם הפסקת מחול השדים והעיסוק בעניינים פנימיים. מאוד חשובה האחדות והעמידה מאחורי יו"ר המפלגה אבי גבאי".

לכל האירועים המרכזיים בדרך אל הקלפי

 
חבר הכנסת איציק שמולי בשבת תרבות ברמת גן
 

חבר הכנסת איציק שמולי בשבת תרבות ברמת גן (חדשות עשר)

 

חברה לסיעה, איציק שמולי, התייחס אף הוא לחקירות נתניהו באירוע שבתרבות ברמת גן: "בעוד פחות מ-100 ימים הציבור יילך לבחור וזכותו לדעת האם ראש הממשלה שלו צח כשלג או אחד הפוליטיקאים המושחתים בתולדות המדינה. ערימת ההאשמות הנערמת בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים היא ברורה ואם 'לא היה כלום כי אין כלום' למה נתניהו כל כך פוחד מהמלצת היועמ"ש?". לדבריו, "נתניהו חושש כי הוא יודע באמת מה מונח לפתחו ובדרכו החוצה מלשכת ראש הממשלה מוכן לשרוף את המועדון ולהחריב את גורמי אכיפת החוק והדמוקרטיה - אנחנו ניאבק בכך".

השר יואב גלנט, שהודיע השבוע על עזיבת מפלגת כולנו, התייחס הבוקר למערכת הפוליטית לקראת הבחירות בחודש אפריל. "בני גנץ שותק. אני חושב שהוא יודע למה הוא שותק. גם אני יודע למה הוא שות, וכך גם אלפי קצינים ששירתו תחת פיקודו יודעים למה הוא שותק. כשאין לך מה להגיד אתה לא מדבר. התמונה היא ברורה ואני לא אתערב באיך השמאל מחלק את המנדטים שלו". גלנט, שאמר את הדברים באירוע שבתרבות בנס ציונה, התייחס לחבירה הצפויה בין גנץ לשר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון: "זהו חיבור בין אחד שאין לו דעה לאחד שאין לו מנדטים".

השר יואב גלנט באירוע שבתרבות

מפלגת חוסן לישראל מסרה בתגובה לדברי גלנט: "עם ישראל צריך שיח אחר, ממלכתיות ומנהיגות אחרת".

באירוע שבתרבות אחר שנערך בחדרה תקף ח"כ עפר שלח (יש עתיד), החבר בוועדת החוץ והביטחון, את התנהלות רה"מ נתניהו בפרשת פינוי עמונה: "רה"מ הוא המגלגל אחריות סדרתי, ולא אכפת לו באיזה מוסד חשוב הוא פוגע - מערכת אכיפת החוק או צה"ל. כשם שהוא תוקף את המפכ"ל והיועץ המשפטי לממשלה כדי לנסות ולהיחלץ מבית המשפט, כך הוא מגלגל על המזכיר הצבאי את האחריות כשהוא חושש שבנט יעשה עליו סיבוב בגלל הפינוי. מישהו באמת מאמין שראש הממשלה נזכר באחת בלילה לדחות פינוי והמזכר הצבאי הלך לישון במקום להעביר את ההוראה? זה ביזוי של לובש מדים, שלרוע מזלו נקלע לסביבה המושחתת של ראש הממשלה".

שלח התייחס גם לחזית הצפונית: "מה שקורה בסוריה הוא כישלון מדיני מהדהד של ראש הממשלה. ביבי מתגאה בידידותו עם טראמפ ופוטין, אבל טראמפ לא סופר אותנו ביציאה מסוריה ואומר שהאיראנים יכולים לעשות שם מה שהם רוצים, ופוטין מסדיר את סוריה עם ארדואן ורוחאני. זה לא מר ביטחון, זה מר כישלון".

חבר הכנסת עופר שלח בשבת תרבות בחדרה
 

חבר הכנסת עופר שלח בשבת תרבות בחדרה (חדשות עשר )