נשיא סין לבכירי הצבא: "בפנינו אתגרים גדולים - תיערכו למלחמה"

שי ג'ינפינג התייחס למלחמת הסחר עם ארה"ב ולמתיחות נוכח הניסיונות של טאיוואן להתנתק ממנה: "העולם עומד בפני שינויים שלא נראו כמותם - זו ההזדמנות של סין להתפתח"

נשיא סין, שי ג'ינפינג, אמר הבוקר כי "הצבא הסיני צריך לעשות הכל כדי להיות מוכן למלחמה". שי אמר את הדברים במפגש עם בכירי הצבא – כך דווח בסוכנות הידיעות הממלכתית בבייג'ינג. שי אמר את הדברים לנוכח מלחמת הסחר עם ארה"ב, מאבקי השליטה בים סין הדרומי והניסיונות של טאיוואן להתנתק ממנה.

שי, המכהן כיו"ר הוועדה הצבאית המרכזית בסין, אמר לקצינים שהשתתפו במפגש כי "סין ניצבת בפני אתגרים גדולים, ולכן על הכוחות המזויינים לפעול כדי להבטיח את ביטחונה". לדבריו, "יש לפתח אסטרטגיות חדשות שיתאימו לעידן הנוכחי". "העולם עומד בפני תקופה של שינויים משמעותיים שלא נראו כמותם במאה הקודמת וסין צריכה לנצל זאת כדי להתפתח", אמר.

אחת מיחידות הלוחמה נגד טרור של צבא סין
 

אחת מיחידות הלוחמה נגד טרור של צבא סין (Getty images )

 

המנהיג הסיני הוסיף כי "הצבא הסיני צריך להיות מסוגל להגיב במהירות המירבית למצבי חירום, להעלות את הרמה באימונים ולפתח יחידות קרביות חדשות שיתנו מענה לאיומים שעל הפרק".

לפני כמה ימים התבטא שי בעניין המחלוקת עם טאיוואן, ואמר כי מדינתו שומרת לעצמה את הזכות להתאחד עם טאיוואן ולמנוע ממנה להכריז על עצמאות. דבריו הגיעו בעקבות חתימתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ עלחוק שמאשרר את מחויבותה של ארה"ב לביטחונה של טאיוואן.